NHL: sima győzelemmel jött vissza párharcába a Rangers

K. Zs.K. Zs.
2022.05.25. 07:57
Forgalmi dugó a Carolina Hurricanes kapuja előtt – aki elakadt: a New York-i Alexis Lafreniere (Fotó: Getty Images)
A New York Rangers hazai jégen másodszor is legyőzte a Carolina Hurricanest (4–1), ezzel 2–2-re alakította az összesített állást az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) Keleti főcsoportjának elődöntőjében. A magyar idő szerint szerdára virradóra megrendezett nyugati mérkőzésen az Edmonton Oilers 5–3-ra verte vendégét, a Calgary Flamest, és összesítésben már 3–1-re vezet.

A New York Rangers már az első harmadban kétgólos előnyt szerzett, két játékrész után hárommal vezetett, majd a vendégek szépítését követően Andrew Copp beállította a 4–1-es végeredményt. Copp a gólja mellett két assziszttal zárt, Igor Sesztjorkin pedig 30 védéssel járult hozzá ahhoz, hogy a Rangers egymás után másodszor is nyerjen.

A RANGERS MÁSODIK GÓLJA, ADAM FOX A LEGJOBB HELYEN ÁLLT

EGY NAGY VÉDÉS SESZTJORKINTÓL

Hárommal vezetett az Edmonton is, csakhogy a Calgary a harmadik harmad derekára ledolgozta hátrányát. Mindhiába: az utolsó négy percben Ryan Nugent-Hopkins, majd Evander Kane is belőtte a második gólját, így az Edmonton végül sorozatban harmadszor is győzött, és már csak egy lépés hiányzik neki a továbbjutáshoz.

EZZEL A GÓLLAL VEZETETT ÚJRA AZ EDMONTON

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

New York Rangers–Carolina Hurricanes 4–1 (2–0, 1–0, 1–1)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

Edmonton Oilers–Calgary Flames 5–3 (3–0, 0–2, 2–1)
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 az Edmonton javára.