NFL: a Chargers simán legyőzte a Raiderst a csoportrangadón

R. B.R. B.
2021.10.05. 08:04
Jared Cook touchdownt szerzett volt csapata ellen (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Los Angeles Chargers hazai pályán 28–14-re nyert a Las Vegas Raiders ellen.

A Chargers a nagyszünetben 21–0-ra vezetett, a Raiders az első félidőben mindössze 51 yardot szerzett támadásban.

A vendégek a harmadik játékrészben Derek Carr két passzolt touchdownjával felzárkóztak hét pontra, ám a Los Angeles a negyedik negyedben eldöntötte a találkozót.

A Chargersnél Justin Herbert 222 yarddal és három TD-nal zárt. Érdekesség, az irányító egyik passzolt hatpontosa sem elkapóhoz fűződik: két tight end (a volt Raiders-játékos Jared Cook és Donald Parham), illetve Austin Ekeler futó volt a célpont. Utóbbi 117 futott yardot és összesen két touchdownt szerzett a meccsen.

A Raidersnek ez volt az első veresége az idényben, a Chargers mérlege 3–1. Az AFC Nyugati csoportjában a Chargers, a Raiders és a Denver Broncos egyaránt 3–1-gyel áll, a Kansas City Chiefs a negyedik 2–2-vel. A Chargers legalább négy hét elteltével legutóbb 2014-ben vezette a csoportot, akkor a hatodik forduló után.