NFL: a Brady vezette Buccaneers megszenvedett, de nyert a Giants ellen

CS. M.CS. M.
2020.11.03. 07:48
A Buccaneers megszenvedett, de nyert a Giants ellen (Fotó: Twitter/Tampa Bay Buccaneers)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 8. fordulójában a Tampa Bay Buccaneers 25–23-ra legyőzte idegenben a New York Giants csapatát.

A mérkőzést egy mezőnygóllal kezdte a forduló előtt 5–2-vel álló, az NFC Déli csoportjának megnyeréséért küzdő Buccaneers. A vereségeit ebben az idényben sorra halmozó Giants azonban még az első negyedben labdát szerzett az ellenfél 12 yardosán, és egy touchdownnal átvette a vezetést (7–3).

Sőt, a szünetig a Buccaneers csupán egy újabb mezőnygólig jutott, míg a túloldalon Daniel Jones irányításával a Giants levezényelt egy 77 yardos drive-ot, amelynek a végén egy újabb TD-t szerzett (14–6).

A második félidőben a már említett Giants irányító, Jones kétszer is interceptiont dobott, aminek köszönhetően a Buccaneers felzárkózott, a negyedik negyedben pedig át is vette a vezetést. Négy perccel a mérkőzés vége előtt nyolc pontos volt a Giants hátránya (17–25), innen támadhatott a hazai csapat az egyenlítésért.

A Giants két negyedik kísérletet is megcsinált, majd TD-t szerzett Golden Tate elkapásával, de a kétpontos kísérlet már nem jött össze, így az egyenlítés sem. A Buccaneers 25–23-ra nyert.

Tom Brady a Bucsnál jól játszott, 279 yardot passzolt két touchdown mellett, ráadásul egyszer sem adta el a labdát. A túloldalon Daniel Jones 256 yardig jutott, szintén 2 TD-vel, de két INT is került a neve mellé. A Buccaneers ezzel 6–2-vel, a Giants pedig 1–7-el áll.

Minden, ami az NFL 2020-as idényével kapcsolatos, egy helyen itt!