NBA: a Clippers nyerte meg az eddigi leghosszabb csatát

K. Zs.K. Zs.
2021.06.07. 07:20
Kawhi Leonard és Luka Doncic eszmecseréje a csatát eldöntő mérkőzés után (Fotó: Getty Images)
Magyar idő szerint hétfőre virradóra véget ért az utolsó főcsoport-negyeddöntő is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): a Los Angeles Clippers hazai pályán 126–111-re legyőzte a Dallas Mavericks legénységét, ezzel 4–3-ra megnyerte a két csapat párharcát, bejutott a Nyugati főcsoport elődöntőjébe, ahol a Utah Jazz lesz az ellenfele.

Luka Doncic 46 ponttal eddigi legjobbját nyújtotta NBA-playoffbeli mérkőzésen, de ez sem volt elég a Dallas győzelméhez; a 28 pontos Kawhi Leonard és a hét triplát a helyére küldő Marcus Morris (23) vezérletével a Clippers viszonylag nagy különbséggel nyert, és ezzel behúzta az idei playoff eddigi egyetlen hétmeccses párharcát.

A Nyugati főcsoport másik elődöntőjében Phoenix–Denver párharcot rendeznek, míg a keleti oldalon – ahol már mindkét csata megkezdődött – Milwaukee–Brooklyn (0–1) és Philadelphia–Atlanta (0–1) vetélkedés zajlik a döntőbe jutásért.

Részletes összefoglaló itt!

NBA, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT
NEGYEDDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Los Angeles Clippers–Dallas Mavericks 126–111
(35–38, 35–24, 30–23, 26–26)
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Clippers javára.