Kevin Durant remeklésével nyert a Brooklyn, simázott a Lakers

GOBODICS TAMÁS (kezdo5.hu)GOBODICS TAMÁS (kezdo5.hu)
Vágólapra másolva!
2021.01.13. 08:30
null
Kevin Durant (kékben) remekelt, nyert a Brooklyn (Fotó: Getty Images)
Joel Embiid 45 pontot dobott a Heat elleni „roncsderbin”, a Pacers remek védekezéssel húzta ki a GSW méregfogát, a Spurs megállította az OKC-t, hozta a kötelezőt a Jazz – ez történt az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

 

Philadelphia 76ers–Miami Heat 137–134 – hosszabbítás után

A Philly nyerte a „roncsderbit”. Két olyan csapat találkozott, amely erősen érintett a koronavírussal, de volt pont nyolc bevethető játékosa, így le kellett játszania ezt a találkozót. A Sixersnél azért most már teljes erejében ott volt Joel Embiid, aki ennek megfelelően is kosárlabdázott (45 pont, 16 lepattanó, 4 gólpassz, 5 labdaszerzés, 16/23 mezőnyből), neki nem volt ellenfele a palánk alatt, Danny Green megtáltosodott és 9/21 (!) triplát bombázott be 10 lepattanó, 6 gólpassz, 2 labdaszerzés és 2 blokk mellett, a visszatérő Ben Simmons 12 gólpasszt osztott szét, a Scott, Maxey páros pedig 32 pontot tett hozzá - a kispadon még Dwight Howard is „játékosnak számított”, úgyhogy az eddigiekhez képest azért javult a helyzetük. A back-to-back ellenére ezzel a szűk kerettel is ki tudták harcolni a győzelmet, ugyan mindkét fél vezetett korábban 12-13 ponttal, sőt, a negyedik negyedben a Miaminak kellett felállni kétszámjegyű hátrányból, de az utolsó fél percnek már ötpontos Heat-előnyről vágtak neki a felek. Itt azonban Isaiah Joe bevert egy clutch triplát, majd négy másodperccel az órán Embiid egy duplával hosszabbításra mentette a dolgot, aztán a ráadásban szintén ő sorozatban kilenc ponttal kezdett - ez sok volt a Heatnek, ráadásul Dakota Mathias triplája is a legjobbkor jött a Sixersnek az utolsó percben. Végül nagy csatában a hazaiak nyertek, így Seth Curry pozitív tesztje óta először arattak győzelmet és 8-4-gyel várják a folytatást.

Bánhatja a Heat. A Herro, Robinson, Vincent, Achiuwa, Olynyk, Iguodala, Silva, Strus rotációval is minden esélye megvolt a győzelemre a Miaminak, ugyanis a negyedik negyedben, 98–110 után egy 22–5-ös rohamot intézett Erik Spoelstra csapata, amelyből Tyler Herro egymaga 13 ponttal vette ki a részét, ezzel pedig nagyon közel kerültek a győzelemhez a vendégek. Kulcspillanatban azonban megremegtek, kihagytak egy büntetőt, 17 másodpercnél, kétpontos előnyben eladták a labdát, majd egy védekezésen belül két támadópattanót is engedtek, ebből egyenlített Embiid – végül a dudaszó pillanatában Olynyk dobása is kimaradt, így nem tudtak nyerni. A ráadásban is volt esélyük, fél perccel a vége előtt még ott is vezetni tudtak, de a clutch játékok megint ellenük döntöttek – hiába Herro 34 pontja, nem tudták kiharcolni a győzelmet és csak 4–5-re állnak jelenleg.

A 76ers legjobb dobói: Embiid 45, Green 29/27, Scott 16/12, Maxey 16/3
A Heat legjobb dobói: Herro 34/9, Robinson 26/18, Vincent 24/12

Brooklyn Nets–Denver Nuggets 122–116

Kevin Durant fantasztikus. Parádés formában van a Brooklyn új vezére, aki elképesztő teljesítményekkel tért vissza a ligába másfél év kihagyás és egy Achilles-szakadás után, ezt pedig ezen a mérkőzésen is bizonyította, ahol fontos győzelemre vezette továbbra is Kyrie Irving nélküli csapatát. Az első félidőben még nem találta a védekezését a hazai alakulat, a harmadik negyedben már 18 ponttal is égett a gárda, de aztán egy 29–4-es rohammal átvették a vezetést és teljességgel megfordították a meccset. A végjáték nem volt sima, nem egészen három perccel az órán még 113–111-re a Nuggets vezetett, de itt Bruce Brown egymás után három clutch dobást is elsüllyesztett, majd jött Durant és lezárta a találkozót: egy perc alatt hat pontot dobott, ez jelentette a végét. KD összességében 34 pontot szerzett 12/18-as mezőnymutatóval, 4/7 triplával, 9 lepattanóval, valamint 13 gólpasszal, a 7 eladott labda ugyan belerondít a gépbe, de így is ő volt a Brooklyn nyerőembere - mellette dobott egy 20-ast Caris LeVert, jó volt az említett Brown, de a támadójáték alapját most Durant jelentette. A Nets ezzel nagyon fontos győzelmet húzott be otthon és ismét 50 százalékra áll.

Összeomlott a Denver. Mike Malone vezetőedző szerint a vendégcsapat talán elfáradt az utolsó bő egy negyedre az idegenbeli túra végén, de ettől még meg kell érteniük, hogy nem elég három negyedet jól játszani, ebben a ligában a győzelemhez ennél sokkal több kell – idén már nem először elégedetlen a tréner hasonló akaratbeli gondok miatt. Most Nikola Jokicson is látszott a frusztráció, a Nets nagy rohama után szétrúgott egy széket a pálya mellett - hiába volt meg a nagy előnyük, hiába uralták az első félidőt, utána teljességgel összeomlottak védekezésben, ez pedig magával hozta a széteső támadójátékot is. A Brooklyn 60 százalékos mezőnymutatója azért elég beszédes, a lepattanózást is elvesztették, így hiába volt jó Jokics (23 pont, 8 lepattanó, 11 gólpassz, 7 labdaszerzés), illetve hiába dobott 6/8 triplát Will Barton, így is kikaptak - továbbra sem tudnak 50% fölé menni a szezonban...

A Nets legjobb dobói: Durant 34/12, LeVert 20/6, Brown 16
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 23/3, Barton 22/18, Murray 20/6

Cleveland Cavaliers–Utah Jazz 87–117

Papírforma. A Cavs jelenlegi helyzetét, egyre szaporodó hiányzóit (most már Andre Drummond sem tudott játszani Achilles-gondok miatt) és a back-to-backjét is tekintve nagyjából ez az eredmény a realitás – Drummond mellett Sexton, Garland és Love is hiányzik a kezdőből, illetve további négyen hiányoznak a kispadról, így nem lehetnek nagy reményeik. Most az első negyedben még ott tudtak lenni a Jazz mögött, aztán utána szétdobta őket a vendégcsapat, ugyan a védekezésükkel korábban értek el eredményeket, de most már ez is irreális elvárás lenne tőlük – J. B. Bickerstaff vezetőedző is annyit mondott, hogy most az identitásuk megtartása lehet a cél...

Hozta a kötelezőt a Jazz. A vendégek már annak is örülhettek, hogy a koronavírus miatt elhalasztották a washingtoni meccsüket, így most back-to-back helyett mehetnek haza, majd ezt a győzelmet is úgy hozták, ahogy azt kell. Quin Snyder alakulata a második negyedben már meglógott ellenfele elől, aztán a 38–23-ra nyert harmadik játékrészben végleg eldöntötte a küzdelmet és volt már 34 pontos előnyben is - Mike Conley-ék 24 triplát süllyesztettek el 50 százalék feletti hatékonysággal, nem hagytak sok kérdést a győztes kilétét illetően. Hárman is elérték náluk a húszpontos határt, még ketten jutottak tíz fölé, úgyhogy zsinórban három győzelemmel zárták az idegenbeli túrájukat – 7–4-gyel jelenleg a holtversenyes 2-4. helyen állnak Nyugaton, talán megindultak felfelé.

A Cavaliers legjobb dobói: Osman 17, Dotson 11/3, Okoro 11/6
A Jazz legjobb dobói: Mitchell 27/15, Clarkson 21/15, Bogdanovic 20/12

Houston Rockets–Los Angeles Lakers 100–117

Még simábban nyert a Lakers. A bajnok két napja is magabiztosan győzött Houstonban, most az „újrázás” pedig még annál is egyszerűbbre sikerült, ugyanis ezúttal már az első negyedben bedarálta ellenfelét – azt 35–14-re nyerte meg a gárda, onnantól pedig végig jelentős előnyben volt. Anthony Davis visszafogott tempóban is megkerülhetetlenné vált (19 pont, 10 lepattanó, 5 blokk, 7/8 mezőnyből), LeBron James is tette a dolgát (26 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), a Schröder-KCP páros 28 pontot tett a közösbe 6/7 triplával és 4 labdaszerzéssel, a padról pedig Kuzma és Harrell hozott plusz energiát – ráadásul mindezt úgy, hogy senki sem érte el a 30 perces határt, mert nem volt rá szükség. A címvédő kiütéses győzelme azt jelenti, hogy már 6–0-ra áll idegenben és 9–3-as mérleggel vezeti a ligát – most az OKC-hez utazik, aztán jön két hazai meccse a Pelicans és a Warriors ellen, majd következik a hétmeccses keleti túra.

Nem elég jó a Houston. Ez az állítás egyrészt látszik a mérlegből, az eddigi eredményekből, a játékból, a mostani meccs képéből, de a sajtótájékoztatón ezúttal már James Harden is kimondta – nem beszélt a cserekérelméről, de azt már nem bírta kikerülni, hogy ez a csapat egyszerűen nem elég jó és hozzátette, hogy elég őrült ez a helyzet, amiben most van (cserét kért, de nem beszélhet róla nyíltan, a csapat pedig még nem cserélte el). John Wallt is megkérdezték a helyzetről, ő azt mondta, hogy elég nehézkes, rögös a kapcsolata Hardennel, nem megy minden simán – a jól látható problémákat a pályán is mindannyian láthattuk, ezen az estén esélyük sem volt a győzelemre. Harden 16 pontot dobott 5/16-os mezőnymutatóval, most gólpasszból is csak hatot adott, láthatóan továbbra sem akar megszakadni – 3–6-ra állnak, lassan tényleg mindenkinek jobb lenne, ha a Rockets elcserélné valakire, akiben megvan a tűz...

A Rockets legjobb dobói: Wood 18/6, Harden 16/3, Cousins 13/6, Gordon 13/9
A Lakers legjobb dobói: James 26/12, Davis 19/3, Schröder 14/6, Caldwell-Pope 14/12, Harrell 14

Oklahoma City Thunder–San Antonio Spurs 102–112

Otthon nem megy. Szenzációs formában, egy parádésan lehozott idegenbeli túra után érkezett meg erre a meccsre az OKC, úgyhogy minden esélye megvolt a sikerre, de saját csarnokában valamiért nem megy neki – ezzel a vereséggel már 0–4-re áll a gárda otthon, míg idegenben 5–1-re. Ezúttal nem tudott igazán jól játszani az együttes, az egállal végződő első negyed után a másodikban hátrányba került, majd ugyan a harmadikat egy 11–3-mal kezdte, de innentől nem maradt több puskapora – még a játékrész végéig újra hét-nyolc pontos hátrányba került, majd a záró etapban már nem tudott igazán komoly veszélyt jelenteni ellenfelére. 104–100-nál még Al Horfordnak azért volt egy triplája, ami izgalmassá tehette volna a hajrát, de az kimaradt, több esélyük pedig nem adódott – Mark Daigneault vezetőedző viszont nem a saját csapatával foglalkozott, hanem a Spurs koncentrált játékát méltatta a találkozó után. A hazai mérleggel viszont valamit kezdeniük kell, mert most még háromszor játszanak otthon egymás után...

DeRozan nélkül is jó volt a Spurs. A vezér ezt a meccset is kihagyta a vendégeknél, Gregg Popovich csapata azonban nagyon fegyelmezetten játszotta végig az összecsapást. ennek pedig mindösszesen négy eladott labda lett az eredménye - ez szezoncsúcs és ezt a számot mindkét edző ki is emelte az összecsapásó után, nagyon jól hajtotta végre a játékait a San Antonio. Emellé társult egy elégséges védekezés, támadásban pedig most megoldották DeRozan hiányát, Lonnie Walker, Keldon Johnson és Dejounte Murray is jól játszott a fiatalok közül, a veterán sorból pedig LaMarcus Aldridge sokoldalú játékkal, míg Patty Mills 17 ponttal segített be - a gyenge triplázásuk ellenére mindig betaláltak, amikor kellett, a záró etapot pedig tulajdonképpen végig kontrollálták. Ezzel a sikerrel 4–1-gyel zárták le az idegenbeli túrájukat, csak Minnesotában kaptak ki egy back-to-back második felén, már DeRozan nélkül, úgyhogy 6-5-tel 50% felett járnak és legközelebb a szétesőben lévő Houstont fogadják.

A Thunder legjobb dobói: Gilgeous-Alexander 20, Diallo 16, Bazley 12/6, Dort 12/9, Hill 12
A Spurs legjobb dobói: Walker 24/9, Johnson 18, Mills 17/9

Golden State Warriors–Indiana Pacers 95–104

Curry limitálása volt a kulcs. Az Indiana előhúzta a Nick Nurse és a Raptors által egyszer már eredményesen használt box-and-1 védekezést Steph Curry ellen, így a GSW vezérének nagyon nehéz estéje volt és bár így sem játszott feltétlenül rosszul (dobott 20 pontot), de messze volt attól a playmakertől, akire ennek a Golden State-nek szüksége lett volna. A hazai csapat így nem tudott igazán önmaga lenni támadásban, 40 százalék alatt dobott mezőnyből, nem ültek a triplák és a labda sem úgy járt, ahogy szokott – egyszerűen lelassult a GSW-támadójáték, ez pedig a végén vereséghez vezetett. A hazai alakulat azt ismét megmutatta, hogy védekezésben kezd felnőni a szükséges szintre, mert ennek ellenére sokszor tudott vezetni és az utolsó negyedet is előnnyel kezdhette, sőt, Curry dobásával szűk négy perccel a vége előtt is 90-88 volt az állás a Warriors javára, erre azonban egy 13–0-s Pacers-futás érkezett válaszként - sorozatban hét dobást rontottak el, majd eladtak két labdát, ez megpecsételte a sorsukat. Ez a meccs azért rámutatott a Kerr-legénység problémáira, így 6–5-re romlott a mérlegük, most pedig Denverbe látogatnak.

Fontos győzelem. Két vereség után nagyon kellett a javítás az Indianának, ezt pedig az említett remek védekezésnek köszönhetően végül sikerült kiharcolni, igaz, ehhez a clutch végjátékra is nagy szükségük volt. 90–88 után a padról érkező Aaron Holiday dobott hat fontos pontot, illetve dobatott egy-egy triplát Myles Turnerrel és Justin Holidayjel, úgyhogy ő vezényelte le a fordítást – 16 ponttal és 12 gólpasszal zárt, de Turner és Domantas Sabonis is dupla-duplázott, úgyhogy a gyengén dobó Malcolm Brogdont leszámítva jól játszottak a kulcsemberek. Ezúttal TJ Warren és Victor Oladipo hiánya is belefért nekik, úgyhogy 7–4-gyel mehetnek tovább Portlandbe.

A Warriors legjobb dobói: Wiggins 22/12, Curry 20/9, Oubre Jr. 17/9
A Pacers legjobb dobói: Turner 22/9, Sabonis 18, A. Holiday 16/6

NBA, ALAPSZAKASZ
Philadelphia 76ers–Miami Heat 137–134 – h. u.
Brooklyn Nets–Denver Nuggets 122–116
Cleveland Cavaliers–Utah Jazz 87–117
Houston Rockets–Los Angeles Lakers 100–117
Oklahoma City Thunder–San Antonio Spurs 102–112
Golden State Warriors–Indiana Pacers 95–114

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik