Floorball: az SZPK-Nokia pontot szerzett az Ares ellen

2009.02.25. 00:32
A 15. fordulóban játszották az Ares HC/TopFloor–SZPK-Nokia rangadót. A tét a vendégek számára volt nagyobb, hisz győzelmük esetén kétpontos előnybe kerülhettek volna a Dunai Krokodilokkal szemben a bajnokágban. A Neumann megizzadt Egerben, és meglepően nehezen hozta a kötelező győzelmet a listavezető.
Az Ares HC/TopFloor a Népligetben fogadta a bajnoki címre törő vendégeket. Az Ares tavasszal remekül szerepel, többek között biztosan győzött a Dunai Krokodilok ellen. Az SZPK-Nokia győzelme esetén a vesztett pontok tekintetében már két ponttal állt volna jobban a riválisánál.Az első harmad villámgyors gólváltással kezdődött. A továbbiakban bár a színvonal nem emelkedett nagyon magasra, a küzdelem hatalmas volt, az idegek mindkét oldalon pattanásig feszültek. A komáromiak újra vezetést szereztek, majd egy védelmi hiba után alig két perccel a második komáromi találatra jött a válasz a harmadik helyre aspiráló vendéglátótól. A továbbiakban több kecsegtető helyzet és szép megoldás tarkította a találkozót.A második harmadban az Ares HC vette át a játék irányítását, mégis az SZPK jutott előnyhöz. Nem sokra rá egy szépen megjátszott emberelőnyös helyzetből Görög Tamás egyenlített, majd hasonló helyzetből 3 perccel később Bajaszgalan Amara már az Aresnek szerzett vezetést. Az SZPK-játékosok több fegyelmezetlenséget is elkövettek, amelyeket jogosan követtek a kiállítások. A vendég „úthenger” egy helyben állt, míg az Ares szebbnél szebb találatokkal nagy előnyre tett szert. A 6-1-es harmad után nem sokan fogadtak volna a komáromiak pontszerzésére.Pedig jobban tették volna. Alig 30 másodperc után Darai Máté remek csellel fűzött be egy hazai védőt, majd remekül lőtt a hosszú sarokba. Vérszemet kaptak a vendégek, egyre többször jött zavarba az Ares védelme egy-egy SZPK-kontra után. Egy ilyen akció végén Bognár tovább csökkentette a hátrányt. Bár a színvonal továbbra sem verdeste az eget, a küzdelem egyre élesebb lett, és az iramra sem lehetett panasz. A harmad felénél egy szép szabadütés figurából Görög tüzelt a komáromi kapuba, és eldőlni látszott a rangadó. De csak látszott, mert az „úthenger” beindult. Sorra jöttek a vendégtalálatok. Az SZPK egyre magabiztosabb lett, az Ares meg kicsit megingott, mint a bokszoló, aki addig remekül állta a sarat, de hirtelen bekap néhány megrendítő ütést. Ami öröm az egyik, bánat a másik oldalon, másfél perccel a vége előtt távoli lövésből egyenlítettek a vendégek.A végén még Vadócz kezében volt a hazai győzelem lehetősége, de a szerencse őt és csapatát is elhagyta. Hatalmas távoli lökete a kapuson túljutva a kapuvason csattant. Két ellentétes 6–1-es harmad eltérő előjellel, reális döntetlen, kitűnő játékvezetés, remek rangadó.A többi találkozó közül a White Sharks HC bunker floorballja 38 percig volt hatásos a Krokodilok ellen, Debrecenben egy harmad után még a vendégek vezettek, ám a hazaiak sebességváltására nem volt megfelelő válasza a rendkívül tartalékos, de hősiesen küzdő Torpedónak. A Szolnok sokáig vezetett az IBK CH otthonában, de a végén több egyéni hibát is kihasználtak a hazaiak, akik ha nehezen is, de begyűjtötték a két bajnoki pontot. A Neumann FSE megszakította rossz sorozatát, és fennállása során először tudott nyerni az Eger otthonában. Ahogy az idén immáron két alkalommal is, ezúttal is 1 gól döntött a fővárosiak javára, akik ismét hátrányból tudtak felállni. A 15. percben már 4–0 állt a kijelzőn, innen alakult ki egy 40 perces hosszú hajrával a kiállításokkal gazdagon tarkított, küzdelmes mérkőzésen a 6–7-es végeredmény.