Nem bírt egymással a Honvéd és a Szeged

2010.04.05. 21:39
Nagy csatát, sok izgalmat és döntetlent hozott a rangadó (Fotó: Mirkó István)
Nem bírt egymással a Domino-Honvéd és a Szeged-Beton a férfi vízilabda ob I 15. fordulójában. A két csapat nagyszerű mérkőzést játszott egymással, a 9–9-es döntetlen igazságosnak mondható.

Húsvéthétfőn rangadót rendeztek a férfi vízilabda ob I-ben: az ötödik helyen álló Domino-Honvéd fogadta a harmadik pozícióban tanyázó Szeged csapatát.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést: a ráúszásnál elhozták a labdát, és Vindisch Ferenc révén ők szerezték meg a találkozó első gólját is. A Honvéd hamar válaszolt: Salamon Ferenc ötméteresből egyenlített. A folytatásban felváltva potyogtak a gólok, a játékrészt Somogyi Balázs szépségdíjas találata zárta le, aki a bal oldalról lőtte vissza a labdát a hosszú sarokba – ezzel vezetett 4–3 a Szeged.

A második negyed átmeneti gólcsenddel kezdődött, de végül Bátori Bence emberelőnyből megszerezte a Honvéd egyenlítő találatát. Összességében mindkét csapat kettő-kettő gólt tett hozzá addigi terméséhez, így a félidőben is a Szeged vezetett, 6–5-re.

A harmadik játékrész elején először nőtt kétgólosra a vendégek előnye, de Molnár Tamás értékesített büntetője mintha a Honvédot hozta volna lendületbe. A hazaiak ugyanis alig két perc leforgása alatt kiegyenlítettek, és a negyed hajrájában akár a vezetést is megszerezhették volna. Ez nem sikerült, így 8–8-as döntetlenről következhetett a záró nyolc perc.

Az utolsó játékrész pár perces gólcsenddel indult, amelyet Szivós Márton bombagólja tört meg, és ezzel a találattal először vezetett a mérkőzésen a Honvéd. A Szeged azonban Molnár góljával egyenlíteni tudott, ezzel alakult ki a 9–9-es végeredmény. Az utolsó másodpercekben a Honvédnak még volt esélye a maga javára fordítani az állást, de a döntetlen igazságosnak mondható a remek játékot hozó rangadón.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
15. FORDULÓ
DOMINO-HONVÉD–SZEGED-BETON VE 9–9 (3–4, 2–2, 3–2, 1–1)
Kőér utca, 300 néző. Vezette: Petik A., Vojvoda
HONVÉD: Gergely – Salamon 1, Bátori 1, Gór-Nagy 1, Matajsz, SZIVÓS 2, Székely. Csere: Lévai (kapus), PAJÁN 2, Marnitz 1, Mezei, Jansik 1, Kállay. Edző: Vad Lajos
SZEGED: Baksa – Török 1, Komlósi, MOLNÁR T. 3, Lehmann, Vindisch 1, Juhász Zs. Csere: SOMOGYI 3, Varga P., Busila 1, Kayes, Ágner. Edző: Kásás Zoltán
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Paján (25. p.)
Sárga lap: Vad (30. p.)
Vad Lajos: Nem vagyunk még elég rutinosak, hogy ilyen ítéleteket benyeljünk, amelyek szerintem sújtottak minket. Gergely Pisti érezte, hogy nem megy neki, így a Lévai Marci megmutathatta magát. A Szeged hét ötre is vezetett, a csapat erejét mutatja, hogy innen is fel tudott állni, s fordított is.
Kásás Zoltán: Borzalmasan sok hibát követtünk el, nagyon csalódott vagyok a mutatott játék miatt. Megbeszéltük mit kell tenni, ehhez képest az első három gólnál is rendre rontottunk. Bosszantó volt a meccs, de nem érdemeltünk győzelmet, ilyen hibákat nem lenne szabad elkövetni.