A Honvéd Egerben lepte meg a listavezetőt

2010.04.10. 21:37
Az elmúlt dicsfényes időszak után kissé megkopott Domino-Honvéd meglepetésre négy góllal, 9–5-re győzte le a listavezető Egert a férfi vízilabda-bajnokság 17. fordulójában. A BVSC az OSC-t verte meg egy góllal, azon a találkozón, amelyen a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás is szerepet kapott – játékvezetőként.

Papesz más szerepkörben, mint szokott (Fotó: Földi Attila)

A Honvédra rendkívül nehéz mérkőzés várt a listavezető Eger otthonában szombaton a férfi vízilabda ob I-ben. A hazaiak jobban is kezdték a mérkőzést, és Hegedűs Gábor góljával megszerezték a vezetést.

Ám Szivós Márton két gyors góljával fordítottak a vendégek, így 2–1-es Honvéd-előnnyel mehettek az első szünetre a csapatok.

A Honvéd a második játékrészben már egyértelműen uralta a játékot, és Bátori Bence, valamint Szivós újabb találatával már három góllal vezetett. Hegedűs hiába szépített, Szivós negyedik góljával már 5–2-re vezetett a Honvéd a nagyszünet előtt.

A második félidő is Szivós góljával kezdődött, de Biros Péter még életben tartotta a hazaiak esélyeit, sőt Varga Zsolt és Kovács Gábor góljával felzárkózott az Eger (5–6).

A negyedik negyedben azonban még csak gólt sem szerzett Gerendás György együttese, míg a Honvéd hármat is, így a budapestiek 9–5-re győztek.

Az OSC odahaza kapott ki egy góllal az idén már több nagycsapatot is megtréfáló BVSC-től. A találkozó legnagyobb érdekessége, hogy az egyik játékvezető a játékosként háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás volt.

A Ferencváros, ha nehezen is, de szintén egy góllal nyerte meg az Újpest elleni (nevében) rangadót.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
17. FORDULÓ
ZF-EGER–DOMINO-HONVÉD 5–9 (1–2, 1–3, 3–1, 0–3)
Eger, Bitskey uszoda, 900 néző, Vezette: Marjay, Vojvoda
EGER: Valics, HEGEDÜS G. 2,Feltham, Biros 1, Varga II Zs. 1, Graham, Sántavy, Csere: Szécsi (kapus), Bundschuh, Erdélyi, Kovács G. 1, Binder, Hárai
HONVÉD: GERGELY, Gór-Nagy, Bátori 1, SALAMON 2, Matajsz, SZIVÓS 5, Marnitz, Csere: Székely 1, Paján, Mezei, Jansik, Kállay
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 5/0
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Jansik (27. p.), Paján (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Gór-Nagy (16. p.)
Sárga lap: Gerendás (14. p.), Vad (24. p.)
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: Sokkal jobban játszott a Honvéd, míg mi szétszórtan pólóztunk – megérdemelt a Domino győzelme. Ha a jövő héten az OSC ellen jobban játszunk, meglehet az alapszakaszgyőzelem…
VAD LAJOS, A Domino edzője: Óriási fegyvertény itt nyerni, fantasztikus volt a csapat. Biztató a jövőre nézve, hogy kétszer is megvertük a bajnokaspiráns Egert.

FTC FISHER KLÍMA–UNIQUA-UTE 6–5 (1–0, 1–1, 2–2, 2–2)
Népliget, 100 néző. V: Horváth Cs., Molnár P.
FTC: JÁSZBERÉNYI – WESZELOVSZKY, TÓTH M. 2, Máthé B., STEINMETZ B. 1, Mátyás Z. 1, Balatoni 1. Cs: Dunca, Abay, TÓTH B. 1, Ramiro, Czigány K. Vezetőedző: Godova Gábor
UTE: BISZTRITSÁNYI – Horváth D., HOPPÁL 1, Olasz 1, Dorogi, SZABÓ B. 1, NAGANUMA 1. Cs: Keresztes, Takács B., Cole, Rom 1. Vezetőedző: Petik Attila
Gól – emberelőny: 6/1, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Balatoni (28. p.)
Godova Gábor: – Négyben vagyunk. Ott már nagy formajavulásra lesz szükség. Bármi megtörténhet.
Petik Attila: – Nagyon jól védekeztünk, aminek Bisztritsányi fantasztikus védései adták meg az alaphangot, de a támadójátékunkra már nem maradt elég erő.

OSC OPUS VIA–BVSC-ZUGLÓ 9–10 (2–3, 2–1, 2–4, 3–2)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Molnár T., Petik And.
OSC: Áts – Gergely B., BENCZUR 4, Szécsi D. 1, Vrezgó, Hangody Gy., Klie. Cs: ZENTAI 3, Tiba 1, Cseh A., Gábor B., Ürögi, Rózsa. Edző: Bíró Attila
BVSC: Györke – SZABÓ P. 3, Hopkins, Galambos 1, Simon A., AMBRUS 3, Nagy S. Cs: Kriszt 1, Halek 1, Pecz 1, Deutsch, Zsoldos, Keresztes. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 17/5, ill. 9/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Ambrus (27. p.), Halek (31. p.), Hopkins (31. p.)
Bíró Attila: – Ennyi ajándékgóllal, amit adtunk a BVSC-nek, nincs esély a sikere.
Vincze Balázs: – Háromszor kellett megnyernünk ezt a meccset. Háromszor nyertük meg.