Magyarország nyerte az ifjúsági Európa-bajnokságot Belgrádban

Vágólapra másolva!
2008.08.04. 14:30
Címkék
A belgrádi U18-as ifjúsági vízilabda Európa-bajnokság magyar győzelemmel zárult azt követően, hogy fiaink a döntőben 12–6-ra győztek a házigazda szerbek ellen. A mostani győzelem 2001 óta az első, összességében azonban a hatodik volt, amelyet magyar csapat elért az ifi Eb-ken, s ezzel az örökranglistán megelőztük az öt címet birtokló szerbeket (Jugoszláviát, Szerbia és Montenegrót, Szerbiát együttvéve).
A bajnokcsapat
A bajnokcsapat
A bajnokcsapat
A bajnokcsapat

A BAJNOKCSAPAT

Barabás Botond, Meixner Marcell (kapusok), Angyal Dániel, Bátori Bence, Ernyei Márkó, Fazekas Tibor, Fülöp Bence, Jansik Dávid, Keresztes István, Korényi Balázs, Laczkovics Krisztián, Rusz Bertalan, Szentesi Ádám (mezőnyjátékosok) edzők: Derekas Szilárd, Petz Lajos, Szabó Gábor
A független megfigyelő Waterpolo World szakportál szerint a magyarok valóságos erődemonstrációt tartottak a Banjica Sportcentrumban, és fényes revánsot vettek a tavalyi máltai vereségért. A mérkőzést sok magyar vízilabda-szakember a helyszínen tekintette meg, s ők megerősítették, hogy a vasárnapi győzelmet a helyesen megválasztott taktika és a csapat igen magas szintű fizikai és mentális felkészültsége eredményezte.

Az már a felkészülési időszakban kiderült a szerb csapattal megtartott közös edzéseken, hogy nem nagyon szeretik a zónavédekezést, illetve ha meggondolatlanul támadunk, lefordulásokból nagyon szépen végigvezetett támadásokra képesek. Nos, ezen a vasárnapon a jól kialakított zóna miatt a centerjátékuk hatástalan maradt, az átlövéseik pedig vagy a blokkoló kezekben vagy a magyar kapusban akadtak el, s az eredménytelenül befejezett támadásainkból is precízen zártunk vissza, így a szerb csapat szinte eszköztelen maradt.

A győzelem másik tényezője együttesünk összeérése volt. Az ifiválogatott nem a legjobb előjelekkel ékezett Belgrádba, ugyanis a felvezető szicíliai tornán egy gyomorfertőzés (de az is lehet, hogy egy tengeri fürdőzés során összeszedett algamérgezés) miatt messze a képességei alatt teljesített, s kétséges volt, hogy sikerül-e újra formába lendülnie. Az elmaradt eredmény, a hiányzó jó játék, illetve a kemény fizikai felkészüléssel járó pszichés fáradtság okozta súrlódások miatt a csapatszellem sem volt a legjobb.

A fiúk azonban nyerni akartak. Külön edzői ráhatás nélkül összeültek, s megbeszélték: bebizonyítják országnak-világnak, hogy van bennük tehetség, s lehet rájuk számítani.

Az erős montenegrói gárda felülmúlása után pedig már el is hitték a fiúk, hogy képesek a végső győzelemre. Így a döntőbe jutásért a horvátok ellen már egy nagyon motivált, s egységes alakulat szállt vízbe. Mivel azon a mérkőzésen nemcsak a remek horvátokat kellett tartaniuk, hanem a hatalmas bírói nyomást is muszáj volt bírniuk, a fiúk újabb tartalékokat fedeztek fel magukban.

A döntőre így egy tökéletesen motivált, remek fizikai állapotban lévő csapat állt ki, a szerbek elleni legjobb taktikával. Az eredmény az első három negyedben kidolgozott 10 gólos előnyben mutatkozott meg.

Külön érdemes szólni a közönségről. Szerbiában imádják és szívvel-lélekkel támogatják a vízilabdát. Ezért a hazai csapat mérkőzésein rendre legalább ezer szurkoló jelent meg. A döntőben pedig egy gombostűt sem lehetett leejteni a Banjica uszoda lelátóján, ahol – annak ellenére, hogy a televízió egyenes adásban közvetítette a találkozót – legalább 1500 hazai drukker szorongott.

IFJÚSÁGI EURÓPA-BAJNOKSÁG

DÖNTŐ
Magyarország–Szerbia 12–6 (3–1, 6–0, 2–0, 1–5)
Banjica Sportcentrum, Belgrád, 1500 néző
Vezette: E. Taylan E. (török), J. Cisneros Horrillo (spanyol)
Magyar góllövők: Bátori 3, Korényi 2, Fülöp 2, Rusz 1, Angyal 1, Keresztes 1, Fazekas 1, Ernyei 1


AZ EB VÉGEREDMÉNYE

1. Magyarország
2. Szerbia
3. Horvátország
4. Görögország
5. Spanyolország
6. Montenegró
7. Olaszország
8. Franciaország
9. Hollandia
10. Szlovákia
11. Németország
12. Szlovénia
13. Oroszország
14. Törökország
15. Lengyelország
16. Ukrajna
Legfrissebb hírek

A Vasas a Puskás Akadémiát, az Ajka a Kisvárdát ejtette ki a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
1 órája

Női labdarúgó NB I: már az MTK sem hibátlan

Labdarúgó NB I
1 órája

Triatlon: két ötödik hely a kitzbüheli ifjúsági Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Kétgólos kassai vezetés után komáromi győzelem

Minden más foci
2 órája

Kane duplázott, a Bayern alaposan elpáholta a Hamburgot

Német labdarúgás
2 órája

Hazai pályán szenvedett meglepő vereséget az Athletic Bilbao

Spanyol labdarúgás
2 órája

A Szpari tizenegyesek után kiesett, a Paks öt, a DVTK három gólt szerezve jutott tovább a kupában

Labdarúgó NB I
2 órája

A Tottenham szünet után döntötte el a londoni rangadót

Angol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik