A Fradi már biztosan továbblépett

KOZÁK JÁNOS, FESZTBAUM BÉLA ÉS GULYÁS ATTILAKOZÁK JÁNOS, FESZTBAUM BÉLA ÉS GULYÁS ATTILA
2005.04.06. 22:25
Fél gőzzel és közepes teljesítménnyel is biztos győzelmet aratott az FTC. Ezúttal nem engedték úgy "fickándozni" a zöld-fehérek a BVSC legénységét, mint a rájátszás első mérkőzésén.
Katonás három góljának is döntô szerepe volt abban, hogy a Ferencváros máris kiharcolta a továbbjutást (Fotó: Mirkó István)

RÁJÁTSZÁS
AZ 5-8. HELYÉRT, 2. MÉKÔZÉSEK
BVSC-TURBÓ-BETONÚT-FTC 4-7
(2-2, 1-2, 0-2, 1-1)

Szőnyi út, 150 néző. V: ifj. Juhász, Marjay
BVSC: Decker - Szűcs 1, Ambrus, Szabó, Varjas 2, Monostori, Németh Zs. 1. Cs: Kaszper, Zsoldos, Nagy, Tusa, Persely, Gulyás. Edző: Besenyei Attila
FTC: Baksa - Bánhidy 1, KATONÁS 3, Takács 1, Binder 1, Létay 1, Nitsovits. Cs: Tóth F., Süveges, Bene, Szeles. Edző: Bíró Attila
Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 5/3
Négyméteresből: 1/0, ill. -
A nyolc pont eléréséig tartó párharc végeredménye: 8-0 az FTC javára.

A szoros első két negyedben kétszer is vezettek a hazaiak, de 3-2 után megfeneklett a vasutasok hajója. A harmadik játékrész végére eldőlt a két pont sorsa, a befejező negyednek látszólag már nem volt tétje. A továbbiakban az FTC az 5-6., a BVSC a 7-8. helyért játszhat.

LEGRAND-SZENTESI VK-UTE VB-LEASING 5-4
(3-1, 1-2, 1-1, 0-0)

Szentes, 300 néző. V: Székely B., Vojvoda
SZENTES: HORVÁTH - Somogyi, NÉMETH 2, Berki 1, Tordai 1, Vígh, JUHÁSZ ZS. 1. Cs: Szabó N., Gábor, Józsa. Edző: Vidumanszki László
UTE: ÁTS - Benczur 1, KOVÁCS R. 1, Dávid, Zoufal 1, Suti 1, Ferkó. Cs: Kéri, Máthé. Edző: Petrovics Mátyás
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 7/3
Négyméteresből: -, ill. 1/-
Kipontozódott: Németh (17. p.), Suti (23. p.), Vígh (26. p.)
A nyolc pont eléréséig tartó párharc állása: 6-2 az UTE javára.

Az első negyedben Dávid négyméteresét védte Horváth, majd Berki és Németh akciógóljaival előnybe került a Legrand. Fordulás előtt Kéri, utána Juhász hagyott ki nagy helyzetet, végül Suti előnyből egyenlített. Ami nem sikerült Juhász Zsoltnak közelről, sikerült neki távoli átlövésből és ismét vezetéshez juttatta csapatát. A hajrá óriási taktikai csatát hozott, a vendégek azonban nem bírtak a hazaiak kapusával. Berkiék megérdemelten nyertek, így "túlórázhatnak" a fővárosban.

(2-2, 1-1, 1-3, 1-2)

Szőnyi út, 100 néző. V: Bors, Martinovics A.
NEPTUN: Riemer - Nagy D., Halász 1, Dávid 1, Földesi, Pszota, Sármezei. Cs: Ludányi, DOBRICZA 3, Balla, Max, Ábel, Matusch (kapus). Edző: Beszédes Csaba
SZOLNOK: SÜRÜ - Hangay Z., BALOGH Z. 3, Bell 1, Boros 2, Babay, KRASZNAI B. 1. Cs: Mohi, Broome 1, Hangay R., Holas, Tankó-Ádám, Balog. Edző: Lukács Dénes
Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 9/2
Kipontozódott: Mohi (14. p.), Földesi (25. p.)
Cserével végleg kiállítva: Hangay R. (24. p.), Pszota (26. p.), Sármezei (28. p.)
Sárgalap: Beszédes Csaba (12. p.), Lukács D. (22. p.)
A nyolc pont eléréséig tartó párharc végeredménye: 8-0 a Szolnok javára.

Ezúttal nem játszott annyira alárendelt szerepet a Neptun mint a szolnoki mérkőzésen. A térfélcsere után lebénultak a hazaiak, amit Baloghék két gól erejéig kihasználtak, s ezt a különbséget a meccs végéig meg is tudták tartani. A lefújás előtti percekben teljesen felesleges szabálytalanságok miatt több cserés kiállítást is adtak a bírók, ami amolyan jégkorongos formát adott a jegyzőkönyvnek - a végkimenetelt azonban nem befolyásolta.

SZIE-Ybl KAR-OSC-BRITISH KNIGHTS 5-6
(1-2, 2-0, 1-4, 1-0)

Szőnyi út, 100 néző. V: Bátori, Kun
SZIE: Juhász Z. - Szabó Z., Rékasi 1, Báthory, Borbély, Hajós 1, KÁDÁR 3. Cs: Szabó L., Vogel, Tapasztó, Mód, Martinovics Gy., Molnár Á., Balogh N. (kapus). Játékos-edző: Martinovics György
OSC: Tory - Gyarmathy, Alibán 1, Ibolya, BÉKÉSI 3, Tiba 1, Ürögi. Cs: Povázai, Klie, Barna, Bakó 1, Lutter, Cserdi. Edző: Fekete Szilveszter
Gól - emberelőnyből: 1/0, ill. 2/0
A nyolc pont eléréséig tartó párharc végeredménye: 8-0 az OSC javára

A legjobban Békésinek ment, de neki is csak a harmadik negyedben. A hazaiaknál is meg volt a nap lövője - Kádár harmadik gólja a negyedik negyed elején újra nyílttá tette a mérkőzést. Az alsó ház helyosztói a papírformának megfelelően alakultak.