Három a magyar igazság

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
Vágólapra másolva!
2004.11.06. 23:24
Címkék
Ahogy illik, telt ház feszítette szét a Komjádi uszodát, csaknem háromezren zsúfolódtak össze a nézőtéren. Szégyellhetné is magát a magyar, ha a férfiválogatott olimpián és Világligában véghezvitt tarolása, a Domino-BHSE Euroliga-diadala után szerény érdeklődés kísérte volna az európai Szuperkupát, amely a 2004. esztendő magyar menetelését volt hivatva gálahangulatban lezárni.
Persze az ünneplés úgy lett volna teljes, ha a Domino móresre tanítja a LEN-kupa-védő, spanyol bajnoki aranyérmes Barcelonát. A vendégek trénere, Toni Esteller eltávozott légiósai nélkül kezde meg a munkát az idény előtt, ráadásul egyik válogatottját (az olimpiai hatodik csapatból Pérez és Molina azért vízbe csobbant), Xavi Garciát lábműtét miatt nélkülözte fővárosunkban. Hazai oldalon Molnár Tamás került fel a hiányzók listájára, ambuláns műtéte után hagyta ki ezt a hétvégét.

Fantasztikus blokkok, bizonytalan Barcelona

Szívós viszont nem hagyta bemelegedni Aguilart, 26 másodperc elteltével tanári módon ejtett balról, tisztes távolból a spanyol kapuba. A piros-fehérek igazán hatásos blokkmunkával gázoltak bele a katalánok lelkivilágába, akik igencsak kiszorítva a Honvéd kapuja előteréből próbálkoztak. A negyedik percben a négyes számú Ricardo Perrone jóvoltából négyméterest kapott a Domino, és Benedek a bal sarkot választotta. A hajrában egy percen belül kétszer is kiállították Firpót, ám Szívós pontatlansága miatt egyiket sem sikerült kihasználni. A rövid szünet után mindjárt kiállíttatta magát a csereként beálló Dani Garcia, Kovács Olivér remek passzt kapott Benedektől, és behúzta a labdát a spanyolok kapujába (3-0).

Kiss Gergely (jobbra) nemhiába kapta meg a világ legjobbjának dukáló Aranysapkát, a negyedik negyedben megnyerte a Dominónak a meccset (Fotó: Czagány Balázs)
Kiss Gergely (jobbra) nemhiába kapta meg a világ legjobbjának dukáló Aranysapkát, a negyedik negyedben megnyerte a Dominónak a meccset (Fotó: Czagány Balázs)
Kiss Gergely (jobbra) nemhiába kapta meg a világ legjobbjának dukáló Aranysapkát, a negyedik negyedben megnyerte a Dominónak a meccset (Fotó: Czagány Balázs)
Ricardo Perrone szépített, aztán egy barcelonai kapufát követően Birost torpedó húzta végig a vízen, és újra három lett a differencia. Kiss Gergely egy másodperc alatt büntette a hátrányba kerülő ellenfelet, a kubai származású centerfenomén, Pérez csavarral következett, majd a második hazai négyest (Bárány harcolta ki) Kiss váltotta gólra (6-2). Utoljára vezetett tetemes különbséggel Kovács István gárdája. A Barca a Honvéd térfelén egyedül pancsoló és villámgyorsan labdával kiszolgált Molina ziccerével háromtalálatnyira apasztotta a távolságot, a félidő után pedig rohamos gyorsasággal mászott rá a Domino nyakára.
A harmadik játékrész kezdetétől Kovács Zoltán védte a hazai ketrecet, amelybe csak ebben a felvonásban többször szédült be a labda, mint az első kettőben. Egy kontrát követően Ricardo Perrone találta meg a bal rövid felsőt, az emberelőnyben gyakran a jobb szélre kihúzódó Pérez lökte még tovább a spanyolok szekerét, hogy aztán fellélegezzünk a megúszó Ricardo Perrone kihagyott ziccere után. Biros újabb sprintjét követően viszont mérgelődtünk, mert a lécre ejtett a jobb szélről, ráadásul a kipattanóért folytatott harcban ajándékba kapott négyest ugyanő kihagyta. ---- Nem sikerült elhúzni 7-5-re, ehelyett Felipe Perrone (a két, brazil származású testvér valósággal ficánkolt) egyenlített 6-6-ra.
Hangsúlyozzuk, 2-6-ról!!!
No, innentől kezdve kezdték egyre többen rágni a körmüket, Vári pedig inkább a góllövést választotta. Helyesen tette, más kérdés, hogy Felipe Perrone a kapufa segítségével, nagy messzeségből újra döntetlenre alakította az állást. A negyedik negyed elején Benedek furfangjának tapsolhattunk. A Domino csapatkapitánya négy másodperccel a Barca támadóidejének lejárta előtt elindult a vendégkapu felé, s miután Kovács hárította a katalánok löketét, a kipattanót megszerezve pontosan indította Benedeket, ő pedig kedvünkre tálalta a labdát Aguilar kapujába.
Jött is testvérek bosszúja, előbb Ricardo, majd Felipe Perrone messziről eleresztett kísérletére került fel a korona, utóbbi esetben a kapufáról visszafelé érkező labda Kovács arcáról pattant a Domino hálójába. Először vezetett a Barca (8-9), ám Kiss Gergely igazolta, miért ítélték éppen neki az Aranysapkát (Calottina d’Oro) mint a világ idei legjobb pólósának.

Kiss Gergely keze által vérzett el az ellenfél

Előbb a harmadik hazai akciógólt jegyezte, majd 75 másodperccel a vége előtt a rövid sarkot kilőve fordított. Egy hátrányt még kivédekezett a Domino, és fagyasztva a labdát megszerezte (az Euroliga és a magyar bajnokság megnyerését követően) idei harmadik trófeáját is. Ezzel Kovács István edző, valamint Benedek Tibor és Kovács Zoltán másodszor érte el a mesterhármast - legutóbb éppen tíz éve az UTE trénereként, illetve játékosaiként dicsőültek meg. ---- Sok minden közrejátszott abban, hogy így alakult a meccs a harmadik negyedtől. Az első két negyedhez képest nem volt olyan jó a védekezésünk, a kapusteljesítményünk és a helyzetkihasználásunk sem. Ziccert és négyest hagytunk ki, ami után feljött a Barcelona, holott úgy tűnt, simán megnyerjük a találkozót.
Kovács István a Domino edzője

A sportág szentélyében játszottunk, látszik, az emberek nagyon szeretik és élvezik itt a vízilabdát. A második félidőben mintha kiengedett volna a Domino, mi viszont nem pihentünk, hanem rendíthetetlenül próbálkoztunk, aminek az lett a vége, hogy idegesek lettek a hazaiak, mi pedig kezdtük élvezni a játékot. A végén remek egyéni megoldások döntötték el a meccs sorsát.
Toni Esteller a Barcelona edzője ---- Sugár Sándor az Euroliga megnyerését követően búcsúzott el a Dominótól, amelynek vezetői nem feledkeztek meg róla, és nevét beírták a jegyzőkönyvbe. Sőt miután 22 másodperccel a vége előtt a Domino tarthatta magánál a labdát, Kovács István beküldte, hadd ünnepeljék őt is. Megérdemli. "Még a nyáron szóltak, hogy a Szuperkupa-mérkőzésen búcsúztatnának el. Örültem neki, és mondhatom, jól éreztem magam, remek buli volt. A Pécs ob I B-s csapatában játszom, többedmagammal szeretném felfuttatni az ottani pólót. Naponta edzek Budapesten, de ha esetleg feljutnánk az élvonalba, többet kellene Pécsett lennem. Meglátjuk, mi lesz, hiszen egy utazási irodát is vezetünk" - újságolta a 34 esztendős, 8-szoros válogatott játékos.

Kiss Gergely a mérkőzés után vette át az Aranysapkát, az olasz vízilabda legendás alakja, Fritz Dennerlein által alapított Calottina d’Orót. Az Európai Vízilabdaklubok Szövetsége (AWPC) által odaítélt elismerésre a 2004-ben nyújtott kimagasló produkciójával szolgált rá, a Szuperkupán elért négy találata pedig amolyan ráadás volt. "Nem ez volt az a mérkőzés, amelyen az egyéni ambícióimat előtérbe helyezhettem volna, hiszen itt nem volt lehetőség a javításra - adta meg a választ kétszeres olimpiai bajnokunk arra a kérdésre, érezte-e azt, hogy bizonyítania kell Aranysapka-tulajdonosként. - A pénteki bajnoki rangadón nem volt tét, legfeljebb a presztízs, s miután hibáinkkal megadtuk neki a lehetőséget, élt is vele a Vasas. Hasonló történt a Barcelona ellen is, de szerencsére nyerni tudtunk. Bosszantó, hogy engedtük feljönni a spanyolokat, még jó, hogy a végén néhányszor meg tudtunk úszni.

"Magunknak tettük nehézzé a meccset - vélte Bárány Attila, aki Molnár Tamás távollétében alig-alig pihenhetett. - Mintha tartott volna tőlünk a Barcelona, aztán talált három gólt, és vérszemet kapott a hibáink miatt. A pénteki, Vasas elleni meccsre nem hivatkozhatunk, nem okozhat problémát, hogy egymást követő napon játszunk."

A kezdés előtt egyenként szólították színpadra a két együttes játékosait, akik levetették köpenyüket, kibújtak papucsaikból, majd beugrottak a vízbe a rövid oldalon, hogy - a vízben taposó ifjak alkotta két sor között úszva - a hosszún kimásszanak, és a színpadon levetett felszerelést az odarohanó gyerekek jóvoltából újra magukra öltsék. Ezután mondja valaki a srácoknak: még a cipőjét - pardon, a papucsát - sem vihetitek a sztároknak!
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik