Mestermérleg:
Tomo Baldermann: – Két negyedig bírtuk, aztán a fizikálisan sokkal erôsebb magyar gárda átgázolt rajtunk.
Kovács István: – Megint remekül küzdött a csapat, a védekezés kiválóan működött, s az is újfent megerôsítést nyert, ha jól véd a kapusunk, nincs sok esélye az ellenfélnek.
Mestermérleg:
Tomo Baldermann: – Két negyedig bírtuk, aztán a fizikálisan sokkal erôsebb magyar gárda átgázolt rajtunk.
Kovács István: – Megint remekül küzdött a csapat, a védekezés kiválóan működött, s az is újfent megerôsítést nyert, ha jól véd a kapusunk, nincs sok esélye az ellenfélnek.
Hogy a sikerverziót a hazai oldal sem tekintette komoly lehetőségnek, azt a foghíjas nézőtér is illusztrálta – egy napja zsúfolásig megtelt a lelátó, avagy a szurkolók nem hittek a csodában (meg Jakov Matosic horvát LEN-delegátus sem: szombaton a másik két játékvezető ült a gólbírói székbe, az utolsó napra maradhattak a helybéliek).
Belekezdtek a mieink, Belofastov két bravúrja után Kiss fórból, Fodor pedig egy kontrából mattolta a hazai kapust. Biros sajnos mellébombázott egy jó kis helyzetet, így csak M. Nastran szépítését követően igazíthatott az irányzékon – igaz, ekkorra megtalálta a célt (1–3). Az edző fia, Ziga Baldermann lelte meg a rést Kovács Zoltán keze és a kapufa között a második negyedet felvezető fórból – nem volt könnyű helyzete a magyar kapusnak, elvégre az első tíz perc során csupán a kétszer érkezett lövés feléje. Ezután viszont elkapta a fonalat: kettős hátrányban is bele tudott kapni a három méterről megsuhintott labdába. Druszája, Kovács Olivér ugyanakkor nem takarta eléggé a rövid sarkot, így a negyed negyedik fórjából Baldermann egalizált. Megint kissé statikussá vált a Domino támadásban, néhány gyenge centerbejátszáson mentek el az akciók: amikor Bárány kezére érkezett a labda, rögvest becsavarta. Sőt, a végén egy, a Kovács által leszedett labdát kilenc másodperc alatt sikerült Belofastov mögé juttatni: Molnár a dudaszóra fejezte be a kontrát (3–5).
Fordulást követően hamar rövidre zárta a meccset a Domino: az első gól a vívásból jól ismert "attak, kontra-attak, tus” menetből született: Kovács itt védte Troppan lefordulásból elengedett bombáját, ott Biros nem kegyelmezett. Ez a kotta aztán nem igazán változott: Kovács rolót húzott, így Birosnak és Kissnek is rutinmunka jutott átellenben (3–8). Innentől természetesen csupán a különbség lehetett kérdéses, egy-egy látványos, kontrából dobott Bárány-, illetve Molnár-gól még dobott is az összképen, amely így vasárnapra egészen jól festett. S minthogy a BL január közepén esedékes rajtjáig további színekkel gazdagodhat, aligha kétséges: Kranjból Európa egyik legjobb klubcsapata tért vissza csoportgyőztesen.
Triglav Kranj (szlovén)–Domino-BHSE 5–12
(1–3, 2–2, 1–4, 1–3)
Kranj, 500 néző. V: Salino (olasz), Vojvodin (orosz)
TRIGLAV: Belofastov – Z. BALDERMANN 2, Becic, Troppan, Stromayer, M. NASTRAN 3, Peranovic. Cs: Vehorec, Mihalcic, Suhadolnik, J. Nastran, Mertelj. Edző: Tomo Baldermann
HONVÉD: KOVÁCS Z. – Fodor 1, KOVÁCS O. Vári, MOLNÁR T. 2, BIROS 3, KISS G. 3. Cs: Bereczki 1, Frikk, BÁRÁNY 2, Szívós, Sugár, Gergely I. (kapus). Edző: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 3/2
Négyméteresből: –, ill. 1/1
Spandau 04 (német)–Sliema (máltai) 16–9 (3–2, 2–4, 4–1, 7–2). A csoport végeredménye: 1. Honvéd 6 pont, 2. Spandau 4, 3. Triglav 2, 4. Sliema 0. Továbbjutott: Honvéd, Spandau