Dráma és vita a Szigeten

Tudósított: KOVÁCS ANIKÓ (Kőér utca), GULYÁS ATTILA (Hajós A. Uszoda), SZŰCS ANDRÁS (Komjádi uszoda), KOZÁK JÁNOS (Szentes)Tudósított: KOVÁCS ANIKÓ (Kőér utca), GULYÁS ATTILA (Hajós A. Uszoda), SZŰCS ANDRÁS (Komjádi uszoda), KOZÁK JÁNOS (Szentes)
2002.10.19. 22:36
Domino-BHSE–ZF Hungária Egri VK 20–3(3–1, 5–0, 6–1, 6–1)Kőér utca, 200 néző. V: Juhász, SchlosserDOMINO: Kovács Z. – Frikk, FODOR 3, KISS G. 5, MOLNÁR 5, VÁRI 2, Sugár 1. Cs: BERECZKI 3, Szívós, Kovács O., Tóth I. 1. Edző: Kovács IstvánEGER: Jászberényi – Bial, Kiss Sz., Szabolcsi, Petik, Ágner 1, Bíró. Cs: Pászti (kapus), Hegedűs, Tóth P., Veréb, Kiss L., Németh 2, Bálint. Edző: Vidumanszky LászlóGól – emberelőnyből: 9/6, ill. 7/1Négyméteresből: 2/2, ill. –Elég hamar kiderült, hogy az Eger nem tudja felvenni a lépést a hazaiakkal, ennek ellenére vagy tán épp emiatt gyönyörű mozdulatokban és szép gólokban nem volt hiány. Például a második negyedben, amikor is Molnár egy kontra végén a kissé mögé érkező labdát egy pazar svédcsavarral vágta a kapu sarkába. Olimpiai bajnok társa, Vári sem maradt el tőle: egy gyönyörű támadás végén az ujja hegyével pöccintette be Jászberényi mögé a labdát. Fodor pedig az utolsó negyedre szolgáltatott némi látnivalót, amikor megúszását követően magabiztosan mattolta az egriek cserekapusát. A vendégek becsületére váljék, hogy mindent megpróbáltak, küzdöttek, nagyon komolyan vették az utolsó másodpercig a mérkőzést, ám nem volt és nem lehetett esélyük a világklasszisokkal teletűzdelt bajnokcsapat ellen. MestermérlegKovács István: – Örülök, hogy komolyan vették az egriek a mérkőzést.Vidumanszky László: – Gyenge partnerei voltunk a bajnokcsapatnak. UTE-Taxi 2000–Tabán Trafik Szeged9–8(2–2, 2–0, 2–4, 3–2)Hajós A. uszoda, 200 néző. V: Székely, BorsUTE: Áts – Kovács R. 1, Dávid 1, SUTI 3, KÉRI 1, Létay 1, Ferkó 1. Cs: Zentai, Süveges 1, Benczúr. Edző: Csapó Gábor, Petrovics MátyásSZEGED: Barát – WESZELOVSZKY 3, Kozma, Varga I. 1, Varga P. 1, Molnár, Kittredge 2. Cs: Samuels, Mód 1, Török, Éles. Edző: Horváth ViktorGól – emberelőnyből: 11/5, ill. 8/1Kiállítva cserével: Zentai (10. p.)Kipontozódott: Török (23. p.), Molnár P. (27.)Izgalmas mérkőzésen, drámai küzdelemben győzött az Újpest. Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, míg a második játékrészben Suti két góljával 4–2-re elmentek a lilák. A térfélcsere után Weszelovszky két távoli bombájával felzárkóztatta a Szegedet, így további két-két gólt követően 6–6-tal fordultak az utolsó játékrészre a felek. Ebben megint két góllal meglépett az Újpest, ám két perccel a vége előtt újra együtt volt a két gárda. Végül rendkívüli körülmények közepette dőlt el a két pont sorsa: 1.4 másodperccel a mérkőzés lefújása előtt emberelőnyhöz jutott az Újpest, amit Süveges a duda pillanatában értékesített. A gólt megadták, a vendégcsapat tagjai hiába reklamáltak.MestermérlegCsapó Gábor: – Izgalmas, szép gólokkal tarkított mérkőzésen tisztességes győzelem született.Horváth Viktor: – Nem nyilatkozom.Vasas-Plaket–Kecskeméti VSC24–3(6–1, 5–1, 6–1, 7–0)Komjádi uszoda, 400 néző. V: Németh A., MóniVASAS: Németh – VARGA D. 2, Gombos 2, MADARAS 5, Vindisch 2, Csintalan 1, STEINMETZ Á. 4. Cs: TÓTH F. 3, Máthé 1, Bánhidy 1, BINDER 3.Mb. edző: Méhes JenőKECSKEMÉT: Harkai – Boruzs, Szabó 1, Kléver 1, Hyc 1, Hasas, Márton. Cs: Orosz, Szlaterica, Matajsz. Edző: Kovács RóbertGól – emberelőnyből: 7/5, ill. 4/0Négyméteresből: –, ill. 1/1Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés, aztán Varga Dániel egy szép átlövéssel megtörte a csendet. Az 6–1-es kezdés kicsit letaglózta a vendégeket, hát még a 11–2-es félidei Vasas-vezetés… A mérkőzés a harmadik negyedre már-már mészárlásba torkollott, az utolsó játékrészben még gólt sem szereztek a kecskemétiek, viszont Madaras háttal a kapunak nyolc méterről is betalált! Az edzőjét, Somossy Józsefet és eltiltott pólósait nélkülöző Vasas végül egy 24–3-as gálával örvendeztette meg a mellette örökkön kitartó szurkolóit.MestermérlegMéhes Jenő: – Gratulálok a mieinknek, hogy ilyen komolyan vették a meccset.Kovács Róbert: – Sokkal jobb csapat a Vasas, de erre azért nem számítottam. Ilyen fegyelmezetlenül nem lehet játszani.Kontavill-Szentes–FTC-VMAX3–10(0–1, 0–4, 2–3, 1–2)Szentes, 400 néző. V: Marjai, VojvodaSZENTES: Horváth – Biltsik, Dornin, Juhász, KISS 1, Szabó N., Szebeni 1. Cs: Somogyi, Berki, Döbrössy, Víg, Hyc 1, Szabó T. Edző: Kádár JózsefFTC: PELLE – Székely 1, LEHMANN 2, Nyéki, Szirányi 1, KATONÁS 4, Kádár. Cs: Takács, Seres, Balatoni 1, Tóth L., Paján, Hosnyánszky 1, Bíró (kapus). Edző: Gyöngyösi AndrásGól – emberelőnyből: 4/1, ill. 6/2Négyméteresből: 2/0, ill. 1/1Az első játékrészben a szentesi helyzetek sorra kimaradtak, a hazaiak például Szebeni és Szabó révén két büntetőt is elhibáztak, míg a másik oldalon Katonás ontotta a gólokat. A harmadik részben Lehmann távoli bombájával már 0–7-re is vezettek a vendégek, az első hazai gólra a játékrész közepéig kellett várniuk a lelkes nézőknek, amikor Szebeni talált a remekül védő Pelle hálójába. A hajrában a fegyelmezetten védekező fővárosiak sorra hiúsították meg a hazaiak kísérleteit, akik kicsit el is kedvetlenedtek a végére.MestermérlegKádár József: – Csak azt a második negyedet felejthetném.Gyöngyösi András: – Örülök, hogy Pelle Balázs egyre jobb formában véd. Egyébként Szentesen ilyen eredményt elérni mindig nagy büszkeség.OSC British Knights–Szolnok11–7(3–1, 2–2, 3–2, 3–2)Hajós A. Uszoda, 100 néző. V: Horváth, VajdaOSC: Tory –Ofner 2, Mányai 2, Berezvai, BÉKÉSI 3, TIBA 2, Keszthelyi B. Cs: Hábetler 1, Ürögi, Ludányi 1, Lutter. Edző: Keszthelyi Tibor, Ürögi ZsoltSZOLNOK: Kiss – MOHI 2, Lukács 1, Boros 1, Dávid, Krasznai 1, Cseh 2. Cs: Balogh, Hidasi, Kenéz, Pataki, Hangay. Edző: Urbán LajosGól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/3Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1Az OSC a vezetést megszerzését követően csak növelte a különbséget, amely olykor három-négy gólra rúgott. A végén még egyszer feltámadt a Szolnok, de nem tudott közelebb férkőzni.MestermérlegKeszthelyi Tibor: – Higgadt játékkal, több akciógólt lőve, úgy érzem, megérdemelten nyertünk.Urbán Lajos: –Sajnos, fegyelmezetlen játékunknak köszönhetjük a vereséget.A Dreher-bajnokság állása 1. Honvéd 4 4 – – 56–18 8 2. BVSC 4 4 – – 45–30 8 3. Vasas 4 3 1 – 54–21 7 4. UTE 4 3 – 1 40–29 6 5. FTC 4 2 1 1 31–22 5 6. Szeged 4 2 – 2 36–26 4 7. OSC 4 2 – 2 29–37 4 8. Szolnok 4 1 – 3 33–40 2 9. Eger 4 1 – 3 20–48 210. Cegléd 4 – 1 3 20–32 111. Kecskemét 4 – 1 3 23–58 112. Szentes 4 – – 4 19–45 0Női bajnokság a Felina-kupáértCarnex-Szentes–VVK Becsej (jugoszláv) 12–4 (4–1, 3–1, 2–2, 3–0)Szentes, 100 néző. V: Vojvoda, MarjaySZENTES: Döme – Vér, Makra 1. MOLNÁR A. 9, HEGEDŰS, Arató, WASZLAVSZKI. Cs: Szabó X. 1, Huszka, Fazekas 1, Mészáros, Rozgonyi, Fejes, Brezovai (kapus). Edző: Pengő LászlóBECSEJ: Kovacsev – Kiss, Saracs, Kira, Berak 1, SZTANISZLAVJEVICS, DUNATERSKI 2. Cs: Maksics 1. Edző: Mészáros IstvánGól – emberelőnyből: 9/8 ill. 5/4A két csapat nagy pályán játszott, készülvén a nemzetközi kupákra.MestermérlegPengő László: – Meglepően jól alkalmazkodtunk a nagy pályához, és a fiatal Hegedűs remekül helyettesítette Szremkót.Mészáros István: – Sajnos keveset tudtunk edzeni, ezért többet nem is várhattam. Nem voltunk elég határozottak.