Kajak-kenu: fontos lépcsőfok előtt Tóth Petra KSI-s tanítványai

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.06.16. 19:15
null
A KSI kajakedzője, Tóth Petra a csoportjával korosztályos világversenyérmekben gazdag évek után idén fontos lépcsőfok elé érkezett.

Nem panaszkodhat az elmúlt évek eredménysorára a KSI kajakedzőjének, Tóth Petrának a csoportja, amely számos korosztályos világversenyérmet, köztük világbajnoki címet is ünnepelhetett. Csak 2024-ben két-két aranyérmet szereztek az ifjúsági vb-n és Eb-n a Tóth-tanítványok, így nem csoda, hogy a szakembert választotta meg a hazai szövetség a tavalyi év utánpótlásedzőjének.

Tóth kilenc évesen kezdett Tatán kajakozni, ahogyan ő fogalmaz, „első látásra szerelem volt a sportág”, és az edzősködés is hamar megjelent az életében, huszonkét évesen már besegített a trénerek munkájába, és azóta is kitartóan – és eredményesen – képzi a fiatalokat. Jelenleg U23-as és ifjúsági korú kajakosokkal foglalkozik a már említett fővárosi klubban.

hiszen ezek a fiatalok már abban a korban vannak, amikor mindkettőben rengeteg energiát kell belefektetni. Többen a csoportomból ráadásul ezekben a hetekben érettségiznek, ez is fontos állomás” – mondja Tóth az Utánpótlássportnak.

Balról: Juhász Máté, Tóth Petra és Avar Tamás Forrás : MKKSZ

A 2006-os és 2007-es születésű sportolók – ahogyan már említettük – ott vannak a korosztályukban az ország legjobbjai között, és vb-, illetve Eb-érmek birtokosai; ilyen Samu Péter, Avar Tamás, Juhász Máté, Szabó Vilmos, Hoffer Benedek és Erdész Mihály is.

„Kell egy jó vezető és egy jó mentalitású csapat.

Amire talán a legbüszkébb vagyok, az az első világbajnoki címünk, amit Samu Péter Szakács Botonddal ért el, mindketten KSI-nevelések. De az összes eredmény ugyanolyan örömet okozott.”

A társaság 2006-os tagjai idén már az U23-asok között szerepelnek, ami óriási lépcsőfok a kajakosoknak.

„Eddig minden remekül alakul, a srácok kint lesznek az új korosztályuk Európa-bajnokságán!”

Legfrissebb hírek

Öttusa: magyar érmek a lengyelországi ORV-n

Utánpótlássport
4 órája

Jégkorong: Hiezl Réka Amerikában is szórja a pontokat

Utánpótlássport
19 órája

Ökölvívás: Nagy Viktória és Varga Vivien is ezüstérmes az U15-ös Eb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 13:47

Kézilabda: a 16 éves Zákányi Janka az ETO klasszisai között bizonyít

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Birkózás: három ötödik hely a lányoktól az újvidéki U23-as vb-n

Utánpótlássport
2025.10.24. 20:48

Ökölvívás: három bronzérem a fiúktól az U15-ös Eb-n

Utánpótlássport
2025.10.24. 20:08

Kőnig Gábor: Jó játékosokat és kiváló karaktereket szeretnék nevelni

Utánpótlássport
2025.10.24. 19:15

Labdarúgás: kiütötték a moldávokat is az U19-es lányok Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.24. 18:54
Ezek is érdekelhetik