A Győri AC Aréna asztalitenisz-szakosztálya és Győr városvezetésének támogatásával két évvel ezelőtt indult el a Jövő Reménységei-program, amelynek legfőbb célja, hogy az ország legjobb újonckorú fiú játékosai kiemelt szakmai támogatásban részesüljenek. A Herendi Iván, Vígh Zsolt és Fang Yan által megálmodott kezdeményezés csúcspontjaként nemrégiben nyolc ígéretes fiatal látogatott el Jónyer István világbajnok asztaliteniszezőnk vezetésével Kínába, ahol a magyar fiatalok a sportági nagyhatalom egyik kiemelt tehetségközpontjában edzőtáborozhattak az ázsiaiakkal közösen. Herendi Iván, Vígh Zsolt és Fang Yan által megálmodott kezdeményezés csúcspontjaként nemrégiben nyolc ígéretes fiatal látogatott el Jónyer István világbajnok asztaliteniszezőnk vezetésével Kínába, ahol a magyar fiatalok a sportági nagyhatalom egyik kiemelt tehetségközpontjában edzőtáborozhattak az ázsiaiakkal közösen.
„Négy évvel ezelőtt már jártunk ugyanitt, Dalian városában, amely a Sárga-tenger partján fekszik, Kína észak-keleti részén. Akkor a BVSC fiataljait, illetve a később párosban serdülő-világbajnok Lei Balázst vittük el, és az ottani élményekből sokat tudtak kamatoztatni a fiatalok – kezdte Herendi Iván, a Jövő Reménységei program és az Ifjúsági Világfesztivál ötletgazdája, a BVSC-Zugló korábbi szakosztály-igazgatója az Utánpótlássportnak. – Ezeknek a túráknak elsősorban az a célja, hogy a magyar asztaliteniszsportot, a hazai utánpótlást segítsük, és
Bízunk benne, hogy az ilyen jellegű tapasztalatokkal felvértezve a fiatalok a jövőben szép nemzetközi sikereket érhetnek el, és az utánpótlásunk elindul a fejlődés útján. Természetesen ez utóbbihoz a programunk csak egy adalék, hiszen a munka érdemi részét a játékosok a klubokban és válogatottban végzik.
Azonban azt mindenképpen kiemelném, a győri önkormányzat és a szponzorok segítsége nélkül nem valósulhatott volna meg ez a program.”
(A kínai túra részletes úti beszámolója ITT olvasható.)
A kínai kirándulásunk egyébként nem jöhetett volna létre a Jövő Reménységei-program kínai edzője, Fang Yan segítsége nélkül, aki hat évvel ezelőtt költözött Magyarországra. Korábban élvonalbeli női játékos volt a hazájában, illetve edzőként is dolgozott ott, később pedig a BVSC munkájába is bekapcsolódott. Nagyon pozitív személyiségről és kiváló szakemberről beszélünk a személyében, és szerencsére a kínai szakmai kapcsolatait azóta is megőrizte, ápolta, így a közreműködésével immár másodjára járhattunk Dalianban.”
Herendi hozzátette, hosszútávú szakmai együttműködés is körvonalazódik a kínai és a magyar fél között.
„A helyi klub elnökével és vezetőedzőjével, illetve a rektorral – ugyanis ez a tehetségközpont egy hatalmas egyetem keretei között működik – is beszélgettünk az ottjártunkkor, és felvetődött, hogy Európában egyedüliként Magyarországra küldenének játékosokat és edzőket is, illetve ők is fogadnának minket hasonló módon. Emellett az is szóba került, hogy jövőre, amikor a Magyar Asztalitenisz Szövetség fennállásának századik évfordulóját ünnepli,
Egyértelmű, hogy rengeteget profitálhatna az utánpótlásunk az ilyen jellegű együttműködésből, hiszen a kínai világ első számú asztalitenisz-nemzete.”
A távol-keleti „kaland” után a fiatalok november 24. és 26. között Győrben, a Reménységek Kupáján próbálhatják ki magukat.
„Szeretnénk a tizenegy-tizenhárom éves gyerekeknek minél több nemzetközi tapasztalatszerzési lehetőséget biztosítani. A tavaszi első viadal után – amely a saját viszonylatában nagy sikernek örvendett – ez már a második Reménységek Kupája lesz. Háromnapos verseny, amelynek a győri Club Aréna ad otthont. Minden egyes ilyen verseny sokat jelent a fiatalok karrierjében.
(Kiemelt kép forrása: MOATSZ)