Birkózás: egy ezüst és öt bronz zárásként a kaposvári U15-ös Eb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2023.07.09. 15:40
A lányokhoz hasonlóan a magyar kötöttfogású birkózók is hat éremmel – közte egy ezüsttel és öt bronzzal – zártak a kaposvári U15-ös Európa-bajnokságon.

Vasárnap hét magyar versenyző is érdekelt volt a kötöttfogásúak éremcsatáiban a hazai rendezésű U15-ös birkózó Európa-bajnokság záró napján. Közülük egyedüliként Budai Ferenc (68 kg; Cegléd) a végső győzelemért küzdhetett, de végül9–0-ra kikapott a döntőben az azeri Ahmadlitól, így ezüstérmet szerzett.Budai Ferenc (68 kg; Cegléd) a végső győzelemért küzdhetett, de végül9–0-ra kikapott a döntőben az azeri Ahmadlitól, így ezüstérmet szerzett.

Zatkó Gergő (38 kg; Cegléd), Kovács Keve (41 kg; Eger-KIMBA), Torda Gergő (57 kg; Dorog), Kolompár Imre (62 kg; Monor) és Kerepesi Ákos (85 kg; Csepeli BC) egyaránt megnyerte bronzmeccsét, így felállhatott a dobogó legalsó fokára. Czuczor Ervin (44 kg; Esztergom) ötödik helyen végzett.

68 kg:Yusif Ahmadli (azeri)–Budai Ferenc 9–0

A további, részletes eredmények ITT megtekinthetők.

Egy ezüst- és öt bronzéremmel a magyar kötöttfogású küldöttség harmadik lett a nemzetek szakági rangsorában.

A mieink összességében három arannyal, egy ezüsttel és nyolc bronzzal fejezték be a kaposvári korosztályos kontinensviadalt.

(Kiemelt kép forrása: MBSZ)