Az év eddig eltelt részében sem pihentek a magyar utánpótláskorú tollaslabdázók, akik februárban például a felnőttek országos bajnokságán és a pécsi Multi Alarm junior nemzetközi versenyen is bizonyíthattak. A tavaszi időszak is sűrűnek ígérkezik, kezdődnek a diákolimpia fordulói és korosztályos országos bajnokságok, illetve egyre sűrűbben következnek a nemzetközi megméretések is.a felnőttek országos bajnokságán és a pécsi Multi Alarm junior nemzetközi versenyen is bizonyíthattak. A tavaszi időszak is sűrűnek ígérkezik, kezdődnek a diákolimpia fordulói és korosztályos országos bajnokságok, illetve egyre sűrűbben következnek a nemzetközi megméretések is.
ez azt jelenti, ennyien minimum űzik a sportágunkat az iskolákban; rengeteg B-kategóriás játékos van, akik szabadidős jelleggel ragadnak ütőt. Az eseményen több évtized után újra rendezünk párosversenyt, emellett csapatbajnokság is lesz, amiben szintén megmutathatják a tudásukat a fiatalok – mondja a hazai szövetség főtitkára, Joó Melinda. – A korábbi évek tanulságai alapján igyekeztünk alakítani a területi felosztáson, hogy a különböző erősségű megyékben induló játékosoknak kiegyenlítettebb esélyei legyenek az országos döntőbe való kvalifikációra.”
Április végén rendezik az idei első korosztályos országos bajnokságot, az U11-es, az U15-ös és az U19-es versenyzők Cegléden gyűlnek össze, míg május elején az U13-asok és az U17-esek legjobbjai csapnak össze Pécsett.
A korosztályaink esetében az U19-esektől több meghatározó tollaslabdázó is fellépett a felnőttek közé az év elején, így a kategóriában inkább fiatalabb játékosok szerepelnek nálunk; az esetükben a szeptemberi, Egyesült Államokban rendezendő vb-n való indulás még kérdőjeles, ám nekik még van idejük beleerősödni a korosztályba.”
(A kiemelt képen: a 16 éves Horváth Csanád a hazai utánpótlás egyik kiemelkedő játékosa / Forrás: MTLSZ)