Labdarúgás: idegenben győzte le a görögöket a magyar U21-es válogatott

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.03.24. 19:28
Címkék
Vitális Milán szabadrúgásgóljával 1–0-ra győzött idegenben a magyar U21-es labdarúgó-válogatott a görögök korosztályos legjobbjai ellen vívott felkészülési mérkőzésen.

Péntek délután Athénban lépett pályára a magyar U21-es labdarúgó-válogatott, amely Görögország korosztályos csapatával találkozott felkészülési mérkőzésen. Gera Zoltán szövetségi edző a mérkőzés előtt a stabil védekezés fontosságát hangsúlyozta a támadófocit preferáló házigazdák ellen, a tervet pedig sikerült megvalósítani, hiszen a magyar csapat kapott gól nélkül zárta a találkozót.A második félidőben ráadásul a győri Vitális Milán révén szabadrúgásból sikerült betalálni, ami győzelmet ért a vendégeknek.Gera Zoltán szövetségi edző a mérkőzés előtt a stabil védekezés fontosságát hangsúlyozta a támadófocit preferáló házigazdák ellen, a tervet pedig sikerült megvalósítani, hiszen a magyar csapat kapott gól nélkül zárta a találkozót.A második félidőben ráadásul a győri Vitális Milán révén szabadrúgásból sikerült betalálni, ami győzelmet ért a vendégeknek.

Kedden újabb megméretés vár a szeptemberben kezdődő Európa-bajnoki selejtezőkre hangoló válogatottra, amely Cipruson lép pályára a házigazdák ellen.

A magyar U21-es válogatott kerete:

Kapusok:

Hegyi Krisztián (West Ham United)
Molnár Zsombor (Dorog)
Dúzs Gellért (Bp. Honvéd)

Védők:

Szabó Alex (Bp. Honvéd)
Szujó Attila (ETO FC)
Iyinbor Patrick (Vasas)
Debreceni Ákos (Siófok)
Szabó Bálint (Újpest FC)

Középpályások:

Baráth Péter (Ferencváros)
Kállai Kevin (Mezőkövesd)
Kovács Mátyás (MTK Budapest)
Kata Mihály (MTK Budapest)
Komáromi György (Puskás Akadémia)
Benczenleitner Barna (Budapest Honvéd)
Kovács Barnabás (ZTE FC)
Sztojka Dominik (Vasas)
Kerezsi Zalán (Bp. Honvéd)
Eördögh András (Bp. Honvéd)

Támadók:

Vitális Milán (ETO FC)
Kocsis Dominik (Bp. Honvéd)
Szalai József (Vasas)
Németh Dániel (ZTE FC)
Horváth Krisztofer (Kecskeméti TE)
Szalay Szabolcs (ZTE FC)

(A kiemelt képen: Vitális Milán ünnepli a gólját, amivel eldöntötte a görögök elleni mérkőzést / Forrás: MLSZ)

Legfrissebb hírek

Király-kupa: baszk játékvezető fúj a szombati El Clásicón

Spanyol labdarúgás
1 órája

Gyász: elhunyt a rekorder argentin kapuslegenda

Minden más foci
1 órája

„Kell a mentális erő, mert ez megint megtörténhet” – visszatért a pályára a Veszprém meccsén összeeső játékvezető

Kézilabda
2 órája

Jó reklám volt a futballnak a DAC–Kassa mérkőzés

Minden más foci
2 órája

Révész Attila szerint játékosa kiállításához a játékvezető ténykedése is hozzájárult

Labdarúgó NB II
2 órája

Serie A: elhalasztották a hétfői mérkőzéseket Ferenc pápa halála miatt

Olasz labdarúgás
3 órája

Elhunyt Ferenc pápa, aki a sporthoz is közel állt

Egyéb egyéni
3 órája

Vitális: Ilyen játékkal bármeddig nyújthatjuk a sorozatot

Labdarúgó NB I
3 órája
Ezek is érdekelhetik