Asztalitenisz: András Csaba duplázott az U21-esek között

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.02.29. 13:04
Véget ért a Kecskeméten zajló összevont asztalitenisz országos bajnokság újonc- és U21-es versenye. A még ifikorú András Csaba volt az egyetlen duplázó: a nagyobbak között nyert egyesben és párosban is.

András Csaba duplázott az országos bajnokságon

Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban zajlik az összevont asztalitenisz országos bajnokság, amelynek pénteki versenynapján az újoncok és az U21-esek bizonyítottak. A nagyobbak között, fiú egyesben magabiztosan aratott diadalt a még ifikorú András Csaba. Csak a negyeddöntőben szorongatták meg:Molnár Istvánnal játszott 3:2-t− az többi mérkőzést (a Juhász Patrik elleni döntőt is) simán, 3:0-ra hozta. Csaba egyébként duplázott, hiszen Both Olivérrel párosban is a dobogó legfelső fokára állt.

Hasonlóan könnyed diadalt aratottKizakisz Georgiosz Nikolaosz az U13-asok között. A Yorgos SE játékosa minden meccsét 3:0-ra nyerte− kivéve a Varga Botonddal szembeni elődöntőt (3:1).

Az U11-es Gergely Márkkalcsak Fegyver Zsombor vette fel komolyan a kesztyűt, végül előbbi lett a bajnok (3:2). Ugyanebben a korosztályban, a lányok között Barcsai Sophie nyert. Az U12-es Lovas Csongor könnyed sikert ért el a Poór Balázs elleni aranycsatában (3:0). Nagyot küzdöttMolnár Liza (U12) Szuhanyik Grétával, ám 3:2-re győzött. Ami Molnár Kedrát illeti: az U13-asok mezőnyét utasította maga mögé, miután az első helyért Müller Evelinnel szemben is nyert.

Az U21-es Fehér Orsolya minden párharcát 3:0-ra húzta be− egészen a fináléig, amelyben 3:1-re bizonyult jobbnak Fejős Annánál.