Ökölvívás: ifjúsági világbajnokság a Duna Arénában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.06.27. 18:27
Címkék
A vízi és a víz alatti attrakciók után immár a víz felettiek következnek a Duna Arénában, ahol egy legkevésbé sem vizes sport, az ökölvívás mutatkozik be augusztus második felében. Az úszókomplexumban az ötvenes versenymedencét fedik le, s állítanak fel két szorítót is azért, hogy az ifjúsági korú bokszolók világbajnokság keretében mérkőzzenek meg egymással tíz napon át.

Jancsó Kornél– utanpotlassport.huA budapesti korosztályos boksz világbajnokságon, augusztus 21. és 31. között jelen állás szerint félezren lépnek a kötelek közé, köztük legkevesebb 16 magyar, de a hazai indulók száma még bizonyosan emelkedni fog. Minderről a világeseménnyel kapcsolatos sajtótájékoztatón beszélt Erdei Zsolt, a honi szakszövetség extraklasszis ökölvívóból lett elnöke, aki a leendő helyszínen, a Duna Arénában azzal kezdte mondandóját, hogy egyelőre ő maga sem tudja pontosan, hány magyar bokszoló száll harcba a honi pofonosztó csúcstalálkozón. Tudniillik még ezután kell eldönteniük, kiknek, hány embernek szavaznak bizalmat, mivel a nemzetközi szövetség, az AIBA frissiben felemelte a vb-résztvevők számát, ily módon pedig a magyarok akár plusz öt fővel bővíthetik a nevezendők listáját.Jancsó Kornél– utanpotlassport.huA budapesti korosztályos boksz világbajnokságon, augusztus 21. és 31. között jelen állás szerint félezren lépnek a kötelek közé, köztük legkevesebb 16 magyar, de a hazai indulók száma még bizonyosan emelkedni fog. Minderről a világeseménnyel kapcsolatos sajtótájékoztatón beszélt Erdei Zsolt, a honi szakszövetség extraklasszis ökölvívóból lett elnöke, aki a leendő helyszínen, a Duna Arénában azzal kezdte mondandóját, hogy egyelőre ő maga sem tudja pontosan, hány magyar bokszoló száll harcba a honi pofonosztó csúcstalálkozón. Tudniillik még ezután kell eldönteniük, kiknek, hány embernek szavaznak bizalmat, mivel a nemzetközi szövetség, az AIBA frissiben felemelte a vb-résztvevők számát, ily módon pedig a magyarok akár plusz öt fővel bővíthetik a nevezendők listáját.

Az Eb-győztes Bernáth Attila az egyik vb-favoritunk Forrás: boxtv1.hu
Az Eb-győztes Bernáth Attila az egyik vb-favoritunk Forrás: boxtv1.hu

Az Eb-győztes Bernáth Attila az egyik vb-favoritunk  •  Forrás: boxtv1.hu

A mennyiség és minőség kettős szorításában persze nem csupán, illetve nem is elsősorban nagy, hanem minél erősebb csapatot akarnak kiállítani Erdei „Madárék”. Az elnök elárulta, hogy a maga részéről két érmet vár, egyet a fiú-, egyet a lányrészlegtől, szavai szerint „egy-két gyerekünk odaérhet a dobogóra, sőt akár még aranyérmesünk is lehet...”

Nevesíteni is hajlandó volt, mondván, a legmesszebbre, egyben a legmagasabbra az idei korosztályos Európa-bajnok, Bernáth Attila, illetve az Eb-harmadik Hámori Luca juthat.

A társrendezők nevében Szántó Éva és Balogh Sándor, a tavalyi budapesti vizes vb-vel már bizonyított Bp2017 Nonprofit Kft. ügyvezetője, illetve gazdasági igazgatója egybehangzóan azt emelte ki: 2017-es tapasztalataikat is hasznosítva szeretnének hozzájárulni ahhoz, hogy az AIBA is tökéletesen elégedett legyen a Duna Arénában tető alá - avagy a konkrét esetben a víz fölé - hozott világbajnoksággal.

A medencéből a vizet nem eresztik le, ez – a feltöltéssel együtt– egy hetet venne igénybe, s 15 millióba kerülne, így viszont egyetlen nap alatt állni fog a víz feletti ringpáros, amelynek mérkőzéseit 5300-an tekinthetik meg a helyszínen.

A sajtótájékoztatón bemutatták a vb kabalafiguráit: egy magyar szürkemarhapárt. Ötletet is kértek, tegyük hát mi meg ehelyütt a magunk javaslatát, s hívjuk őket Boxinak és Baxinak. S hogy a nemükkel se adódjék gond, még ki is bővíthetjük az „ökröcskekeresztelőt”: legyen a nevük Boxi Bika és Baxi Boci.

 

Legfrissebb hírek

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
4 órája

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a klub-vb; F1-es futam; férfi kézi BL-döntő

Birkózás
5 órája

Címlapsztori a világbajnoki selejtezőkről; NB I-es értékelés: ZTE

E-újság
5 órája

Ide nekünk Vanuatut! – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
5 órája

Klub-vb és nagyobb bajok – Ballai Attila publicisztikája

Klub-vb
5 órája

Russell szárnyalt a Mercedesszel, és megismételte a tavalyi pole pozícióját Kanadában

F1
6 órája

A spanyolok legyűrték a románokat az U21-es Eb-n, a franciák 102. perces góllal verték meg a grúzokat

Minden más foci
6 órája

„Egyszerűen elfáradtam” – Szilágyi Áron a vívó Eb karddöntője után

Egyéb egyéni
6 órája
Ezek is érdekelhetik