Egy lőtt gól itt már nem elég

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2003.12.15. 22:07
Amint arra számítani lehetett, két vereséggel rajtolt a Berlinben zajló divízió1-es világbajnokságon szereplő magyar válogatott: vasárnap késő este a vendéglátó németektől, hétfőn pedig a szlovénektől kapott ki meglehetősen simán Bíró Ignác együttese. Amint az a szakember a két találkozót követően elmondta, elsősorban a védekezésben adódtak komoly problémák.
Divízió–1-es junior-világbajnokság,
A-csoport
Németország–Magyarország 9–1 (2–0, 6–0, 1–1)
A-csoport

Berlin, 500 néző. V: Takahasi (japán), Rebillard (francia), Bouguine (francia)
NÉMETORSZÁG: Ehelechner – Sulzer 1 (1), Hordler (1), Boon 1, Busch, Hatterscheid, Petermann 1 (1), Schadewaldt (1), Hackert 2, Hospelt (1), Seidenberg (2), Fischer (1), Draxinger, Carciola 1 (2), Kink 1 (3), Maurer 1 (3), Kapzan, Feistl, Rankel 1 (1), Schenkel (1), Wittmann. Szövetségi kapitány: Ernst Hofner
MAGYARORSZÁG: Kiss – Jobb, Huffner (1), Kovács 1, Simon, Vas J. (1), Dőry, Hegyi, Azari, Missoundou, Papp, Rácz, Krisztu, Vaszjunyin, Gergely, Zs., Nagy, Barabás, Nyerges, Szajbert, Markó, Szőke (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Ignác
Kiállítások: 12, ill. 18 perc

Szlovénia–Magyarország 5–0 (3–0, 2–0, 0–0)
Berlin, 300 néző. V: Boniface (brit), Langle (osztrák), Schelewski (német)
SZLOVÉNIA: Dimc – Milovanovic, Pavlin, Badiura, Pajic 1, Hebar (1), Svete, Bevk 1, Ladiha (1), Krivic 2, Zupan (1), Tavzelj, Pavlic, Dervaric (2), Kralj, Kopitar, Cvetek, Mejda, Sotlar (1), Japelj 1, Ahacic. Szövetségi kapitány: Gorazd Hiti
MAGYARORSZÁG: Szőke – Jobb, Huffner, Kovács, Simon, Vas J., Dőry, Hegyi, Azari, Missoundou, Papp, Rácz, Krisztu, Vaszjunyin, Gergely, Zs., Nagy, Barabás, Nyerges, Szajbert, Markó, Szőke (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Ignác
Kiállítások: 14 perc + 20 perc fegyelmi (Tavzelj, Kralj), ill. 10 perc

Dánia–Szlovénia 5–3 (1–1, 1–2, 3–0), Lettország–Kazahsztán 4–4 (1–1, 2–0, 1–3), Dánia–Kazahsztán 3–1 (0–1, 1–0, 2–0). Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Németország 2 (9–1), 3. Szlovénia 2 (8–5), 4. Kazahsztán 1 (5–7), 5. Lettország 1 (4–4), 6. Magyarország 0

"Sajnos a hátsó alakzataink igencsak instabilak, mert a védőink még rutintalanok. Mind a két mérkőzésen kétharmadnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, s hiába álltunk helyt a befejező játékrészben, akkorra sajnos már minden eldőlt. Azt előre tudtuk, hogy ennek a világbajnokságnak nem mi vagyunk az esélyesei, de azért a hátralévő mérkőzéseken még megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást” – magyarázta Bíró Ignác.
Ami az összecsapásokat illeti, a felnőttek között stabilan A-csoportos németek – akik a legmagasabb osztályba kerülés reményével rendezték meg az eseményt – semmit sem bíztak a véletlenre, az első, szorosabb húsz perc után a folytatásban alaposan megszórták a magyar csapatot. Bíró Ignác még a kapuscserével is próbálkozott, de ekkor már elúszott a hajó. A szlovénok elleni mérkőzés anynyiban mindenképpen hasonlított az előző napihoz, hogy déli szomszédaink is az első két harmadban szerezték meg azt az előnyt, amire a harmadikban már csak vigyázniuk kellett.
A két mérkőzés után pont nélkül álló magyar válogatott a keddi szünnapot követően szerdán Lettország ellen lép jégre.