Holló döntős 400 vegyesen, Szabó elődöntős 50 pillangón

2023.07.23. 07:32
Holló Balázs az első magyar döntős (Fotó: AFP)
A fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek első napján Holló Balázs a hetedik legjobb idővel bejutott a döntőbe, míg Szabó Szebasztián 50 pillangón elődöntős lett. Rasovszky Kristóf olimpiai szintidőt ért el 400 gyorson.

FÉRFI 400 VEGYES

Nagyszerű úszással Holló Balázs döntőbe jutott! 4:12.77-es időt teljesített, és így a hetedik legjobb idővel kvalifikálta magát a délutáni fináléba.

Telegdy Ádám a futamában a kilencedik lett, de végül a kínai Vang Sun kizárása után nyolcadikként rangsorolták 4:21.29-es idővel. Összesítésben a 19.lett.

„Tudtam, hogy a tavalyihoz hasonlóan erősen kell majd kezdenem, hiszen a mezőny nem lett gyengébb. Próbálok lépést tartani alapvetően a középmezőnnyel, most nagyon kiúsztam magam. Bízom benne, hogy délutánra tudok regenerálódni és jobb időt úszni, ha meglesz az olimpiai szint, elégedett leszek” – nyilatkozta Holló az MTI-nek.

FÉRFI 400 GYORS

Rasovszky Kristóf nagyszerű versenyzéssel a 10. helyen végzett, 3:46.56-os eredménye egyéni csúcs.

A döntő nem jött össze – igaz, második tartalékként visszalépésekkel elméletben még meglehet –, hiszen ehhez a legjobb nyolcba kellett volna bekerülni, de teljesítménye így is parádés. A nyílt vízi úszásban két ezüstérmet szerző klasszis olimpiai szintidőt úszott.

FÉRFI 50 PILLANGÓ

Szabó Szebasztián a kilencedik helyen végzett tehát bejutott az elődöntőbe. Szabó 23.27-t úszott, ezzel a futamában a harmadik lett, összesítésben négyes holtversenyben lett a kilencedik.

A mezőnyben ott volt a dél-afrikai születésű, de amerikai állampolgársággal is rendelkező, olimpiai bajnok Roland Schoeman, aki 43 évesen a 44. lett.

NŐI 400 GYORS

Késely Ajna a kilencedik legjobb időt érte el, így sem ő, sem a 23. Fábián Bettina nem jutott a döntőbe.

Késely 4:07.08-as időeredménnyel a kilencedik lett, így éppen lemaradt a döntőről. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy első számú tartalék lett, tehát ha valaki visszalép, délután döntő úszhat. Idejével ismét az olimpiai szintidőn belül ért célba.

„A tavalyi vb-hez képest nekem ez óriási előrelépés, hiszen nagyon rossz állapotból kellett magam helyre tenni. Jól mentek az edzések, kicsit jobb időre számítottam, úgy érzem, ahhoz, hogy bekerüljek egy világbajnoki döntőbe, még egy jó fél évre van szükségem, hogy még több métert bele tudjak tenni a felkészülésbe. Remélem a jövő évi dohai világbajnokságra ez összejön, most elkaptam a fonalat az edzéseken, még egy kis lendület kell, és jó lesz” – mondta a Kovács Ottó irányításával készülő Késely.

NŐI 200 VEGYES

Nem jutott az elődöntőben Sebestyén Dalma, 2:13.32-es időeredménye a 19. helyre volt elég a 44 résztvevőt felvonultató mezőnyben.

A 16., még továbbjutást jelentő idő 2:12.83 volt. A legjobb eredményt az amerikai Kate Douglass ért el 2:09.17-tel.

NŐI 100 PILLANGÓ

Nem jutott tovább Jakabos Zsuzsanna a 100 pillangó előfutamaiból a fukuokai vizes világbajnokságon. A 34 éves magyar úszó a 30. helyen fejezte be a szereplést.

A 9. világbajnokságán induló Jakabos 1:00.51-es időt ért el – ezzel a 10. lett a futamában, ez összesítésben a 30. helyet jelentette a 49 versenyzőt felvonultató mezőnyben.

NŐI 4X100-AS GYORSVÁLTÓ

A Senánszky Petra, Molnár Dóra, Ábrahám Lilla Minna, Pádár Nikolett összeállítású válogatott 3:40.02-es idővel futamában a hatodik helyen végzett, összesítésben pedig a 13. helyen zárt.

FÉRFI 4X100-AS GYORSVÁLTÓ

A Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Mészáros Dániel, Kós Hubert összeállítású csapat remekül kezdett, hiszen az első váltásnál, majd 150 méternél is vezetett, ám később visszaesett.

Végül a váltónk a 6. lett a futamában 3:14.42-vel, és ez csak a 11. helyre volt elég.