Úszás: Risztov nyert, Olasz második a nyílt vízi Ek-n

MTI MTIMTI MTI
2013.05.24. 16:28
Risztov Éva győzött az úszók idei nyílt vízi Európa-kupa-sorozatának izraeli nyitó versenyén – tájékoztatta Kiss László szövetségi kapitány az MTI-t.

A Bat Jamban rendezett viadalon – amelyet nem a 10 kilométeres olimpiai távon, hanem 7.5 kilométeren tartottak meg – a londoni nyári ötkarikás játékok magyar bajnoknője mögött a honfitárs Olasz Anna érkezett be másodikként a célba. A 23 főt felvonultató női mezőnyben ugyancsak a legjobbak között, hatodikként végzett Sibalin Flóra.

A férfiaknál a 33 induló közül Papp Márk a 13., Gyurta Gergely pedig a 14. lett.

Izrael után az EK-széria Magyarországon folytatódik: június 22-én, a magyar úszás napján Balatonfüreden mindkét nemnél 10 kilométeren viaskodnak a résztvevők.