Ezen a bajnokságon elsősorban az összetett elsőség a fontos, így aztán a világklasszisok a lehető legtöbb számban rajthoz álltak, hogy minél több értékes helyezést szerezzenek: Risztov Éva például százméteres mellúszásban csatázott Verrasztó Evelynnel, ugyanakkor a férfiak százméteres pillangóúszásának prémiumfutama felért egy „rendes” országos bajnokság fináléjával, hiszen Sors, Biczó, Cseh és Pulai csatázott az érmekért. Itt Pulai Bence volt a legjobb, száz méter háton viszont Cseh László nyert hatalmas küzdelemben Bernek Péterrel szemben.
Cseh összesen kilenc számban indult, így oroszlánrészt vállalt abból, hogy végül rendkívül szoros versenyben a Budapesti Műszaki Egyetem csapata megnyerte az összetettet, megelőzve a többek között Risztov Évát és Biczó Bencét soraiban tudó Debreceni Tudományegyetemet. A harmadik helyen a Pécsi Tudományegyetem zárt, soraiban az élete utolsó úszóversenyén rajthoz álló és e jeles alkalomból a százméteres mellúszást megnyerő sokszoros válogatottal, Bodor Richárddal.
„London óta ez volt az első versenyem, és nagyon élveztem – mondta a viadalt követően az olimpián 10 kilométeren aranyérmes Risztov Éva. – Nem csupán az úszást: bár még magamat is megleptem egy-egy eredményemmel, sokkal jobban ment, mint gondoltam volna. Viszont maga a bajnokság tényleg nagyszerű élmény, nincs az a feszültség, mindenki szorít a másiknak, hogy jól ússzon, csupa pozitív benyomás éri az embert, az egésznek rendkívül jó kisugárzása van.”
Cseh László saját bevallása szerint kicsit jobban leterhelte magát, mint egy normális szombat délelőtti edzésen, „de a legfontosabb, hogy jól ment az úszás, és ez jó jel a jövő heti rövid pályás Európa-bajnokság előtt.”
Az eseményen jelen volt Simicskó István sportpolitikáért felelős államtitkár, helyettese, Kiss Norbert, valamint a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség elnöke, Kiss Ádám is.