Tenisz: rosszul kezdett az első kiemelt a Bajnokok Tornáján

MTI MTIMTI MTI
2017.11.01. 15:08
Kristina Mladenovic hat meccslabdát hárított, a hetediket már nem tudta (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt Kristina Mladenovic vereséggel kezdett a női teniszezők évzáró versenyén, a Bajnokok Tornáján a kínai Csuhajban.

A francia játékos három szettben kapott ki szerdán a tizedikként rangsorolt szlovák Magdaléna Rybárikovától az A-csoportban.

Ashleigh Barty győzelemmel mutatkozott be a D-csoportban: a kilencedikként rangsorolt ausztrál két játszmában múlta felül az orosz Anasztaszja Pavljucsenkovát.

A C-csoport első összecsapását Anastasija Sevastova nyerte meg. Az ötödik kiemelt lett játékos a US Open idei győztesét, a harmadikként rangsorolt amerikai Sloane Stephenst verte meg két szettben. A csoportban a cseh Barbora Strycová szerepel még.

A Bajnokok Tornáján négy csoportban zajlanak a küzdelmek, az első helyezettek jutnak az elődöntőbe. A versenyen a szingapúri WTA-világbajnokságról lemaradó legjobb 12 teniszező szerepel; a mezőny tagjai összesen 11 tornát nyertek az idén.

WTA-TORNA, CSUHAJ (2 280 935 dollár, kemény pálya)
A-csoport

Rybáriková (szlovák, 10.)–Mladenovic (francia, 1.) 7:5, 1:6, 7:6 (7–5)
Az állás: 1. Julia Görges (német) 1 győzelem/0 vereség (2–0), 2. Rybáriková 1/1 (2–3), 3. Mladenovic 0/1 (1–2)
C-csoport
Sevastova (lett, 5.)–Stephens (amerikai, 3.) 7:5, 6:3
Az állás: 1. Sevastova 1/0 (2–0), 2. Barbora Strycová (cseh) 0/0 (0–0), 3. Stephens 0/1 (0–2)
D-csoport
Barty (ausztrál, 9.)–Pavljucsenkova (orosz, 4.) 6:4, 6:1
Az állás: 1. Barty 1 győzelem/0 vereség (2–0), 2. Pavljucsenkova 1/1 (2–3), 3. Angelique Kerber (német) 0/1 (1–2)