Tenisz: Federer nyert, Bartoli lemosta a pályáról Kuznyecovát

2010.03.30. 01:09
Két rövidítéses játszmában jutott túl Roger Federer Florent Serrán a miami tenisztornán.

A verseny első kiemeltje háromszor is elvesztette adogatását, ráadásul szokatlan módon több ki nem kényszerített hibát követett el, mint ellenfele (35:32). A rövidítésekben viszont jól koncentrált, így behúzta a mérkőzést.

A férfiak első kiemeltje továbbment, nem úgy a nőké: a vállsérüléssel küszködő Szvetlana Kuznyecovát simán legyőzte Marion Bartoli. Kuznyecova három alkalommal is ápolást kért és mindössze nyolc labdamenetet tudott megnyerni a nullára elbukott második szett során. A győztes Bartoli a Bacsinszky Tímeát lemosó belga Wickmayerrel találkozik a negyeddöntőben.

A negyedik körben van a 29. kiemelt Feliciano Lópezt kiverő Mardy Fish, a Zeballost búcsúztató (és a következő fordulóban Federerrel játszó) Tomás Berdych is. Két párban is kiemeltek csaptak össze: Cilic búcsúztatta Bagdatiszt, Juzsnij pedig egy csúnyán elbukott szett után fordítva Wawrinkát.

SONY ERICSSON OPEN, MIAMI (4 500 000 dollár, kemény pálya)