Tenisz: Djokovics elveszítette az év eddigi leghosszabb meccsét

M. D.M. D.
2021.04.24. 21:09
Aszlan Karacev eddigi pályafutása legfényesebb diadalát aratta (Fotó: AFP)
Novak Djokovics 3 óra 26 perces csatában 7:5, 4:6, 6:4-re kikapott az orosz Aszlan Karacevtől a belgrádi salakpályás ATP 250-es tenisztorna elődöntőjében.

Ez a mérkőzés volt a 2021-es ATP Tour eddigi leghosszabb találkozója.

A világranglistán tavaly ilyenkor még 253. helyezett Karacev az első játszmát 0:3-ról fordította meg 7:5-re, de már 5:4-nél is adogathatott a szettért. A második felvonásban az orosz versenyző 0:2-ről felállva brékelőnybe került – így ekkor 7:5, 4:2-re vezetett –, de Djokovics zsinórban megnyert négy játékkal megfordította a játszmát.

A döntő szettben a világelső 3:5-nél adogatóként meccslabdát hárított, majd 4:5-nél eljutott két bréklabdáig, ám Karacev megfordította a gémet, ezzel nyert, és visszavágott Djokovicsnak az Australian Open elődöntőjében elszenvedett sima vereségért.

A 27 éves orosz játékos összesen 23 bréklabdát hárított a meccsen (a 28-ból), és 17–4-re módosította az idei mérlegét. Ellenfele a fináléban az olasz Matteo Berrettini lesz, aki már a második játszmában szerválhatott a továbbjutásért Daniel Taróval szemben (6:1, 5:4-es állásnál), de végül csak döntő szettben tudott japán riválisa fölé kerekedni.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (711 800 euró, salak)