Roland Garros: Nadal simán jutott a nyolc közé Sinner ellen

2021.06.07. 19:47
Nadal könnyedén győzött (Fotó: AFP)
A Párizsban zajló francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének nyolcaddöntőjében a 13-szoros bajnok spanyol, a harmadik kiemelt Rafael Nadal könnyű, háromszettes meccsen került a legjobb nyolc közé, miután 7:5, 6:3, 6:0-ra legyőzte a 18. helyen kiemelt Jannik Sinnert.

Rafael Nadal a tavalyi Roland Garros és az idei római tenisztorna után harmadszor is legyőzte a nála 16 évvel fiatalabb, 19 éves Jannik Sinnert, és talán a három mérkőzésük közül a mai első játszmájában kényszerítette a legnagyobb küzdelemre a Garros 13-szoros bajnokát az ifjú olasz.

Történt ugyanis, hogy az első játszmában hamar 2:0-s hátrányba került Sinner, ám a következő négy játékot megnyerve 4:2-re meglépett – először nyert négy játékot egymás után Nadal ellen. Hiába adogathatott 5:4-es vezetésénél az első játszmáért, nem tudott élni a lehetőséggel, míg a spanyol klasszis a szett utolsó négy játékát megnyerve, 63 perc alatt 7:5-re behúzta a játszmát.

A spanyol a második szettben sem lassított, pillanatok alatt elhúzott 4:0-ra, mire Sinner nyolc játék után ismét nyert egyet – ráadásul fogadóként –, majd miután a saját adogatását is hozta, a második brékhátrányát is eltüntette. Az egyenlítés viszont nem jött már össze, Nadal ugyanis megint brékelte a gyengén adogató olaszt, majd semmire hozva az adogatását, 46 perc alatt megnyerte a második játszmát.

A spanyol kiválóság a harmadik szettet is nagy elánnal kezdte, ismét gyorsan dupla brékelőnybe került, onnan pedig már nem volt visszaút Sinner számára: 6:0-ra elvesztette a harmadik játszmát is – mindössze 28 perc perc alatt.

Sinnernek ugyan voltak jó pillanatai a találkozón, ám a biztató első szett után nem volt reális esélye arra, hogy Robin Söderling (2009) és Novak Djokovics (2015) után ő legyen a harmadik teniszező, aki a Roland Garroson legyőzi Nadalt. A spanyol a négy közé jutásért a hozzá hasonlóan az idei Garroson még szettveszteség nélkül menetelő, 10. kiemelt Diego Schwartzmannal találkozik.

Nem a 19 éves olaszok napja volt a mai Párizsban: délután Novak Djokovics az első két szett elvesztése után kiejtette Lorenzo Musettit, most tehát Sinner is búcsúzott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A nap utolsó meccsén a női egyes címvédője, a 8. kiemelt – a női egyesben a legmagasabban rangsorolt és még versenyben lévő kiemelt – lengyel Iga Swiatek meglehetősen simán, két játszmában 6:3, 6:4-re felülmúlta az ukrán Maria Kosztjukot. A 20 éves címvédő a négy közé jutásért a másik tavalyi döntőst, az amerikai Sofia Kenint búcsúztató, 17. kiemelt görög Maria Szakkarival csap majd össze.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34 367 215 euró, salak)

FÉRFI EGYES
Djokovics (szerb, 1.)–Musetti (olasz) 6:7 (7–9), 6:7 (2–7), 6:1, 6:0, 4:0-nál Musetti sérülés miatt feladta
Schwartzman (argentin, 10.)–Struff (német) 7:6 (11–9), 6:4, 7:5