Zverev és Szabalenka is simán jutott a legjobb nyolc közé a US Openen

S. B.S. B.
2024.09.02. 08:15
Szabalenka simán a legjobb nyolc között (Fotó: Getty Images)
Magyar idő szerint hétfő hajnalban négy teniszező harcolta ki a helyét a legjobb nyolc között az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságán (US Open). Alexander Zverev és Arina Szabalenka mellett Frances Tiafoe és Cseng Csin-ven is ott lesz a negyeddöntőben az amerikai tornán.

FÉRFIAK

A férfiaknál két amerikai is megmérkőzött magyar idő szerint hétfő hajnalban a nyolcaddöntőben, ám csak egyikőjüknek sikerült kiharcolni a továbbjutást. A világranglista negyedik helyén álló Alexander Zverev ugyanis nem hagyott sok lehetőséget Brandon Nakashimának. Hiába kezdett jobban az amerikai és húzta be könnyedén, 6:3-ra az első játszmát, a mérkőzés folytatásában a német dominált: a következő három szettben csupán öt játékot engedett ki a kezei közül, így készülhet a negyeddöntőre, amelyben a Casper Ruudot kiejtő – szintén amerikai – Taylor Fritz ellen lép pályára.

A hajnalban pályára lépő másik amerikai, Frances Tiafoe szintén négy játszmában tudott felül kerekedni ausztrál ellenfelén, Alexei Popyrinen. Ez a találkozó azonban már izgalmasabban alakult, a top 20-as játékos ugyanis szoros csatában nyerte az első szettet is, a másodikat pedig rövidítésben. A harmadik játszmát, mondhatni, magabiztosan húzta be Popyrin, de ez csak a szépítésre volt elég, a következő szettben ugyanis lezárta a találkozót az amerikai, aki Grigor Dimitrovval vív a nyolc között.

NŐK
A női mezőnyben a világranglista-második Arina Szabalenka nem hagyott sok esélyt belga ellenfelének, Elise Mertensnek. A fehérorosz teniszező nagyon magabiztosan játszott végig, nem lehetett kizökkenteni. Mertens csupán a második játszma első játéka után tudott vezetni, a könnyedén nyerő Szabalenka pedig várhatta negyeddöntős ellenfelét.

A Cseng Csin-ven–Donna Vekic mérkőzés már sokkal több izgalmat tartogatott. A találkozó első szettje rövidítésben ért véget, amit a kínainak sikerült behúznia, majd a következő, tízjátékos játszma a horváté lett. A harmadik, mindent eldöntő szettet viszont simán nyerte Cseng Csin-ven, így ő lesz Szabalenka ellenfele a legjobb nyolc között.

TENISZ
US OPEN, NEW YORK (75 millió dollár, kemény pálya)
NYOLCADDÖNTŐ
FÉRFI EGYES
Alexander Zverev (német, 4.)–Brandon Nakashima (amerikai) 3:6, 6:1, 6:2, 6:2
Frances Tiafoe (amerikai, 20.)–Alexei Popyrin (ausztrál, 28.) 6:4, 7:6 (7–3), 2:6, 6:3
Délután 17-től
Jannik Sinner (olasz, 1.)–Tommy Paul (amerikai, 14.)
Nuno Borges (portugál)–Danyiil Medvegyev (orosz, 5.)
Jack Draper (brit, 25.)–Tomás Machác (cseh)
Alex de Minaur (ausztrál, 10.)–Jordan Thompson (ausztrál)
KORÁBBAN
Grigor Dimitrov (bolgár, 9.)–Andrej Rubljov (orosz, 6.) 6:3, 7:6 (7–3), 1:6, 3:6, 6:3
Taylor Fritz (amerikai, 12.)–Casper Ruud (norvég, 8.) 3:6, 6:4, 6:3, 6:2