Óriási meglepetés: Alcaraz sima vereséggel búcsúzott a US Opentől

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.08.30. 09:02
Carlos Alcaraz szettet sem tudott nyerni (Fotó: Getty Images)
Az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) 2. fordulójában hatalmas meglepetés született éjszaka, ugyanis az idei Roland Garros és Wimbledon bajnoka, Carlos Alcaraz háromszettes vereséget szenvedett a holland Botic van de Zandschulptól.

A volt világelső, jelenleg harmadik Carlos Alcaraz abszolút esélyesként lépett pályára, hiszen a 74. helyen álló Botic van de Zandschulppal találkozott, akit eddigi két találkozásukkor meg is vert. Kétségtelen, amiatt sem lehetett félvállról venni a hollandot, hogy Grand Slam-tornán a US Openen érte el eddigi legjobb eredményét, 2021-ben egész a negyeddöntőig jutott. Arra azonban aligha számított bárki, hogy az első szettben kétszer is brékelni tudja a spanyolt, és sima 6:1-gyel kezd. A második játszma elején akadt egy-egy brék, de a lényeg a végén jött, 5:5-nél az első két bréklabdájából az elsőt kihasználta Van de Zandschulp, majd semmire hozta az adogatását, így zárta le a szettet.

A harmadik játszmában ugyanez volt a forgatókönyv, csak akkor 4:4-nél csinálta meg azt, hogy a három bréklabdájából a másodikkal élt, majd pedig pontot sem engedélyezve a spanyolnak, simán kiszerválja az utolsó gémet és a meccset is. Az idei Roland Garrost és a wimbledoni tornát egyaránt megnyerő Alcaraz nagy meglepetésre 6:1, 7:5, 6:4-es vereséggel búcsúzott.

„Egész meccsen ugyanúgy játszottam, ami nem volt elég nemhogy a győzelemre, de arra sem, hogy esélyt adjak magamnak – idézi az MTI Alcaraz szavait, aki rengeteg hibával teniszezett. – Nem éreztem, hogy jól ütném a labdákat, amikor meg vissza akartam jönni, már késő volt.”

TENISZ
US OPEN, NEW YORK
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ
David Goffin (belga)–Adrian Mannarino (francia) 6:7 (8–10), 6:3, 6:2, 7:6 (7–1)
Flavio Cobolli (olasz, 31.)–Zizou Bergs (belga) 4:6, 6:3, 7:5, 6:3
Alex De Minaur (ausztrál, 10.)–Otto Virtanen (finn) 7:5, 6:1, 7:6 (7–3)
Gabriel Diallo (kanadai)–Arthur Fils (francia, 24.) 7:5, 6:7 (3–7), 6:4, 6:4
Jakub Mensík (cseh)–Tristan Schoolkate (ausztrál) 6:7 (4–7), 2:6, 6:2, 7:6 (7–5), 7:6 (10–3)
Dan Evans (brit)–Mariano Navone (argentin) 6:4, 6:3, 6:3
Tommy Paul (amerikai, 14.)–Max Purcell (ausztrál) 7:5, 6:0, 1:0-nál Purcell feladta
Danyiil Medvegyev (orosz, 5.)–Marozsán Fábián 6:3, 6:2, 7:6 (7–5)

NŐI EGYES
Anasztaszja Pavljucsenkova (orosz, 25.)–Elisabetta Cocciearetto (olasz) 5:7, 6:1, 6:2
Karolína Muchová (cseh)–Oszaka Naomi (japán) 6:3, 7:6 (7–5)
Caroline Wozniacki (dán)–Renata Zarazúa (mexikói) 6:3, 6:3