Tenisz: Gálfi a selejtező első körében búcsúzott Indian Wellsben

2024.03.04. 08:05
Gálfi Dalma kikapott orosz ellenfelétől az Indian Wells-i torna selejtezőjének első körében (Fotó: Kovács Péter)
Nem jutott tovább a selejtező 1. fordulójából az Indian Wellsben zajló kemény pályás tenisztornán Gálfi Dalma, miután két szettben alulmaradt a világranglistán 104., ausztrál színekben versenyző orosz Arina Rodionovával szemben.

Nem indult jól a mérkőzés a magyar játékosnak, aki labdamenetet sem tudott nyerni az ellenfél első két adogatójátékánál, ráadásul Rodionova a 3:2-es előnye után kétszer is brékelt, s harmadik játszmalabdáját kihasználva lépett el 6:2-vel.

A második szettre alaposan megváltozott a világranglistán 133. magyar játéka, aki ugyan az első gémet elbukta, de ezt követően két brékkel zsinórban négyet nyerve fordított. Gálfi hiába állt közel az egyenlítéshez és volt brék- illetve játszmalabdája, nem tudott élni vele, ezt pedig kihasználta a lélektani előnybe kerülő ellenfél, aki két brékkel fordított és első meccslabdáját kihasználva nyert 1 óra 37 perces mérkőzésen 6:2, 7:5-re.

WTA-1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (kemény pálya, 9.2 millió dollár)