Andy Murray kiakadt a Fuentes-ügy miatt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.05.01. 16:39
null
Andy Murrayt bosszantja, hogy sok sportoló megússza a lebukást (Fotó: Action Images)
Mint kedden megírtuk, a doppingdoktorként elhíresült Eufemiano Fuentes egy év felfüggesztett börtönbüntetést kapott, és négy év eltiltást a munkájától egy madridi bíróság határozata alapján. Julia Santamaria bírónő emellett azt is elrendelte, hogy a rendőrség által az ügyben lefoglalt több mint 200, vért tartalmazó tasakot meg kell semmisíteni. Ez többek között a teniszező Andy Murrayt is felháborította.

 

A 211 tasak 35 különböző, meg nem nevezett sportoló vérét tartalmazza, amelyeket Fuentes doktor irodájából származnak. A spanyol doppingdoki korábban beszámolt róla, hogy nemcsak kerékpárosoknak, hanem más sportágak (többek között labdarúgás és tenisz) képviselőinek is „adott tanácsot”.

Andy Murray hinni sem akart a fülének, amikor meghallotta, milyen ítélet született a doppingügyben (amely az operación puerto fedőnéven futott).

„Az Operación Puerto már nem tréfa... a legnagyobb eltussolás a sport történetében? Miért rendelte el a bíróság a vértasakok megsemmisítését?” – tette fel a költői kérdést a Twitteren a férfiteniszezők világranglistáján a 3. helyen álló skót játékos.

Santamaria bírónő ítélete szerint a vérmintákat nem adhatják át doppingellenőröknek, ehelyett azok megsemmisítését rendelte el. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) ugyanakkor reményét fejezte ki az iránt, hogy a Spanyol Doppingellenes Ügynökség harcolni tud az ítélet ellen, amelyet a brit antidopping-szervezet főnöke, Andy Parkinson is keményen kritizált:

„Csalódtunk a spanyol hatóságok ítéletében. Dr. Fuentes beismerte, hogy több tiltott doppingtevékenységben is részt vett, és kapcsolatban állt meg nem nevezett sportolókkal. Épp ezért nem helyes, hogy ezek a nevek ismeretlenek maradnak, és az antidoppingszervek nem hoznak azonnali lépéseket »tiszta« sportolóink védelmében.”

Legfrissebb hírek

Adrian Mutu: Ha nincs a kokain, megnyerhettem volna az Aranylabdát

Minden más foci
2025.03.28. 11:01

Mellrák elleni gyógyszerrel bukott le az orosz kötöttfogású birkózó

Birkózás
2025.03.27. 12:29

Tanítványok doppingolása és tiltott szer birtoklása miatt atlétikai edzőt tiltottak el

Atlétika
2025.03.18. 18:26

Kenderesi a hazugságvizsgálatot is vállalja az igazáért

Úszás
2025.03.18. 09:12

Tiszeker: Kenderesiék csak egy eltérést magyaráztak meg a hatból

Úszás
2025.03.04. 17:25

Manipulált dokumentumokat nyújtott be a CAS-hoz a HUNADO – ezt állítja Kenderesi ügyvédje

Úszás
2025.03.03. 18:14

Kenderesi Tamás: Soha életemben nem doppingoltam

Úszás
2025.03.01. 07:13

Pozitív doppingtesztet adott a Frankfurt Marathon kétszeres bajnoka

Atlétika
2025.02.24. 16:38
Ezek is érdekelhetik