Serenának hét élete volt: Razzano a 8. meccslabdával végzett vele

SZURDI ISTVÁN JELENTI PÁRIZSBÓLSZURDI ISTVÁN JELENTI PÁRIZSBÓL
2012.05.29. 21:19
Féltérden: Serena Williams harcolt, de Razzano búcsúztatta (Fotó: Reuters)
Számunkra Czink Melinda, a franciák számára Virginie Razzano továbbjutása jelentette a kedd csúcspontját. Míg Czink könnyed meccsen, 62 perc alatt jutott tovább, addig a francia hölgy kőkemény, őrült csatában, de ő Serena Williamset győzte le, úgyhogy  a nyolcadik meccslabdáját használta ki egy drámai meccsen.

Este háromnegyed nyolcig úgy tűnt, az összes esélyes számára könnyed játszadozást hoz a kedd. A gyorsasági versenyt Marija Sarapova nyerte meg, aki 6:0, 6:0-val söpörte be a játékosok által legtöbbször rettegve várt első meccset. Persze neki a sorsolása sem volt rossz, hiszen a Babos Tímea ellen a Monterrey WTA-torna döntőjében veszítő boszorkány-kinézetű román Alexandra Cadantu legfeljebb külsejével tud ráijeszteni az ellenfelekre.

A női világranglistán második oroszhoz férfi megfelelője, Rafael Nadal és kolléganője Petra Kvitová sem akart túl sok időt a tűző napon tölteni, mindketten néhány vesztett gémmel megúszták az első kört.

Ennél nagyobb baj, hogy Nadal a sajtókonferenciával is hasonlóan gyorsan kívánt végezni, így a szokottnál is sablonosabb válaszaival rázta le az újságírók hadát.

A diadalmas Razzano

A Suzanne Lenglen utolsó meccsén Andy Murray is három szettben győzte le a japán Ito Tacumát, így minden szem a Philippe Chatrier stadionra szegeződhetett. A franciákat persze nem kellett félteni, hiszen nagy kedvencük, Virginie Razzano próbálta megnehezíteni Serena Williams dolgát.

A második óra végén úgy tűnt, hogy ennyivel meg is kell elégednie, hiszen a 6:4-re megnyert első szett után a második rövidítésében 5–1-re vezetett az amerikai. Viszont ami ezután következett, az valószínűleg csak a női teniszben lehetséges. Gyorsan megtapasztalhattuk milyen a hazai pálya Párizsban, hiszen az ezúttal a bírói tévedéseket a szokottnál is jobban viselő Serena minden egyes megmozdulására heves pfujolás, az isteni Razzano egy-egy kacska, vonalat valahogy elcsípő hulló falevelére pedig őrült éneklés és ováció volt a válasz. Nem csoda, hogy a francia hölgy egyhuzamban hat labdamenetet megnyerve fordított – aztán a döntő szettben már lemosta a pályáról a teljesen elbizonytalanodó 13-szoros Grand Slam-bajnokot.

Az eksztázisban játszó francia már olyanokat ütött, amilyenekről soha nem is álmodott, a félelmetes ellenfél pedig úgy csetlett-botlott, mintha valami ügyetlen rajzfilmfigura lenne.

SERENA A SZAVAKKAL JÓL BÁNT
„Három éve nem játszottam Párizsban, újra rá kellett jönnöm, hogy más az edzés"Serena Williams a vereségéről.

„Mindenkinek vannak hasonló történetei. Én a testvéremet veszítettem el, ráadásul Venus is beteg, és ahogy nemrég kiderült, Mardy Fish is bajban van. Az élet ilyen" – mondta Serena egy francia újságíró kérdésére, miszerint tudta-e, hogy Razzano férje tavaly halt meg.

„Tényleg déja vu érzésem volt. Egy-egy rossz ítéleténél legszívesebben megkérdeztem volna, hogy hé, nem emlékszel, hogy ugyanezt csináltad velem tavaly New Yorkban?"
– reagált Serena arra a felvetésre, hogy ugyanaz, az Eva Aszderaki volt a székbíró, akit tavaly halálosan megfenyegetett az US Open döntőjében, egy furcsa döntés után.

„Mindig arra gondolok, hogy ennél sokkal rosszabb is lehetne" – válaszolta Serena arra a felvetésre, hogy hogyan viseli ilyen könnyedén a vereséget.

Aztán 5:0-nál egyszer csak feltámadt. Egyhuzamban három gémet nyert meg. A francia közönség egyre nehezebben bírt magával, egy bekiabálás miatt el is vettek egy pontot Razzanótól, viszont 5:3-nál saját labdamenet közbeni elszólása miatt kapott büntetőpontot, amivel Serena bréklabdához jutott.

Razzano ezt hárította, majd ő jutott meccslabdához, azonban mintha csak egy hollywoodi forgatókönyvíró dolgozta volna ki, éppen a mindent eldöntő szervánál kapott görcsöt a lába, így kettős hibával elúszott az első sansz. Majd a következő öt azért, mert Razzano hibázott, a hetedik pedig Serena szenzációs villanásával. Közben Razzano másik lába is begörcsölt már, de a szíve vitte előre, és ellenfele rontásaival mindig megkapta az esélyt.

Nyolcadszor (!) pedig már élt is vele. Így a nap végére maradt a szenzáció, a végső győzelemre is esélyes Serena Williams kiesett.

Nem jelent sok jót, hogy szerdán Babos Tímea és a tajvani Hszie Szu-vej éppen Razzano és Alize Cornet ellen játszik a páros 1. fordulójában...

Pedig mindenképpen javítaniuk kellene az eddigi magyar mérlegen, amely összesen öt meccs, egy győzelem. Babos Tímea hétfői egyesbeli blokkolása után jött Arn Gréta Anasztaszija Pavljucsenkova elleni 6:4, 6:4-es kudarca, ami egyúttal azt is jelenti, hogy a 33 éves játékos nem lesz ott a londoni olimpián. Czink Melinda a brit Anne Keothavong elleni könnyed 6:1, 6:2-es sikerrel szépített az összképen, azonban Arn Gréta a bolgár Cvetana Pironkovával, a lemondások miatt főtáblára kerülő Marosi Katalin pedig a holland Kiki Bertensszel az oldalán nem nyert szettet a párosok között.

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)