Két egyéni mérkőzés után egyenlő az állás Algéria ellen

2008.04.11. 21:25
Az első játéknapon két egyéni mérkőzést játszott a magyar teniszválogatott az otthon pályára lépő Algéria ellen. Az első összecsapáson Bardóczky Kornél sima győzelmet aratott Szliman Szaudi ellen, a magyar versenyző három játszmában nyert, míg a második találkozón Kiss Sebő nagy csatában szenvedett vereséget az esélyesebb Lamine Uhabtól.
Bardóczky Kornél legyőzte ellenfelét, így 1–1-re áll a magyar teniszválogatott Algéria ellen

Pénteken kezdte meg a játékot a magyar és az algériai teniszválogatott Algériában. Válogatottunkat a világranglistán 442. Bardóczky Kornél, a 757. Kiss Sebő és a 946. Varga Róbert képviselte.

Az euro-afrikai zóna II. csoportjában szereplő magyar csapat nehéz ellenféllel került szembe, a hazaiak legjobbja a világranglista 274. helyén álló Lamine Uhab, akivel Kiss Sebő csapott össze az első játéknapon, míg Bardóczkira a honosított francia, Szlimán Szaudi várt, aki 550. a teniszezők között.

Elsőként Bardóczki játszott Szaudi ellen, a magyar csapat legjobbja simán győzött három játszmában, 6–1, 6–4, 6–3-ra nyerte a meccset. Ezzel sikerült elérni, amit már a torna előtt is remélt, hogy a válogatott nem fejezi be 2–0-s hátrányban a pénteki játéknapot.

„Már az első napon eldőlhet a párharc, ha az egyik csapat ellép kettő nullára, az egyik pénteki mérkőzést tehát meg kell nyernünk – mondta el Bardóczky a meccsek előtt.

Az első összecsapást sikerült megnyerni, de a másodikon papírformának megfelelő eredmény született, habár Kiss nagy harcban maradt alul az esélyesebb Lamine Uhab ellen. Az algériai csak öt játszmában tudott győzni, az első kettő Kiss sikerét hozta.

Holnap a párosok csatájával folytatódik a magyar teniszválogatott és Algéria küzdelme.