Tenisz, WTA-torna: Davenport lemosta Govorcovát Memphisben

2008.03.02. 23:40
Magabiztos győzelmet aratott a fehérorosz Olga Govorcova ellen a memphisi WTA-torna döntőjében Lindsay Davenport. Az amerikai teniszezőnő 6:2, 6:1-re verte ellenfelét, és pályafutása 55. WTA-tornagyőzelménél tart.
A 2006-os US Open óta nem lépett pályára hazájában a 31 éves Lindsay Davenport, de a visszatérést Memphisben egyből diadallal ünnepelte.A szülés után visszatérő Davenport magabiztosan menetelt végig a tornán, és a fináléban sem hagyott esélyt Olga Govorcovának, a 19 éves fehérorosz mindössze három gémnek örülhetett. Govorcova hasonló verést utoljára Szávay Ágnestől kapott, a magyar lány 6:1, 6:1-re verte meg a párizsi WTA-viadal első fordulójában.A tornán negyedik helyen kiemelt rutinos amerikainak idei mérlege viszont nem rossz, 13 mérkőzésen mindössze kétszer szenvedett vereséget, és ez már a negyedik sikere volt, amióta tavaly júniusban életet adott a kisfiának.Davenport győzelmével befogta a hetedik helyen álló Virginia Wade-et a női teniszezők örökranglistáján – már ami a WTA-tornagyőzelmek számát illeti.

WTA-TORNA, THE REGION MORGAN KEEGAN CHAMPIONSHIPS & THE CELLULAR SOUTH CUP, MEMPHIS (185 000 dollár, kemény pálya)

Egyes. Döntő: Davenport (amerikai, 4.)–Govorcova (fehérorosz, 5.) 6:2, 6:1