Hrbaty harmadszor nyert az idén

G. P.G. P.
2004.02.29. 21:20
Dominik Hrbaty a jelek szerint igyekszik pótolni, ami kimaradt az életéből az utóbbi három évben. A tornát nyerni 2001 után hosszú ideig képtelen szlovák teniszező az idén öt indulásából a harmadik sikerét aratta  e tekintetben nincs nála eredményesebb ebben az évben. Korábban a föld túlfelén, Adelaide-ben és Aucklandben végzett az első helyen.
A marseille-i fedett pályán az élete második fináléjában szereplő Robin Söderlinget múlta felül a döntőben, három szettben. A 19 éves svéd tehetség hozta az első játszmát, és ekkor úgy tűnt, ő lehet a verseny történetének legfiatalabb győztese. Ám ami korábban elég volt többek között két kiemelt – Fernando Gonzalez és Arnaud Clement – ellen, az kevésnek bizonyult Hrbatyval szemben.Gustavo Kuerten és Agustin Calleri döntője szombat este félbeszakadt a Brasil Openen, mivel az argentin játékos kifogásolta a szemerkélő esőtől elázott salak minőségét. "Guga" nem zavartatta magát, vasárnap 1:1-es állásról folytatva simán megnyerte a harmadik szettet.Ugyancsak hazai győzelem született a nőknél Bogotában, ahol Fabiola Zuluaga zsinórban harmadszor lett első kedvenc tornáján.WTA-torna, Copa Colsanitas, Bogotá (170 000 dollár, salak)
Döntő: Zuluaga (kolumbiai, 1. kiemelt)–Sánchez-Lorenzo (spanyol, 2.) 3:6, 6:4, 6:2

ATP-torna, Open 13, Marseille (593 750 dollár, fedett, kemény pálya)
Döntő: Hrbaty (szlovák)–Söderling (svéd) 4:6, 6:4, 6:4

ATP-torna, Brasil Open, Costa do Sauipe (380 000 dollár, salak)
Döntő: Kuerten (brazil, 3.)–Calleri (argentin, 4.) 3:6, 6:2, 6:3