Vancouver 2010: a bronzérem szebben csillog, mint az ezüst - kutatás

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.02.20. 15:24
Címkék
A bronzéremnek általában jobban örülnek a sportolók, mint az ezüstnek – állítják amerikai kutatók.

A második helyen végzőkben ott motoszkál a „mi lett volna, ha” gondolkodás, míg a harmadik helyezettek zöme a „legalább nyertem valamit” elégedettségével nyugtázza eredményét – mutat rá Victoria Medvec, egy illinois-i egyetem pszichológiaprofesszora. A témában átfogó felmérés volt 1992-ben, a barcelonai olimpia dobogós atlétáinak mimikáját elemezték ki amerikai kutatók – köztük Medvec.

Saul Miller, egy kanadai pszichológus mindehhez hozzátette az AFP francia hírügynökségnek nyilatkozva, hogy egy sportoló hangulatát a dobogón nagyban befolyásolhatják szponzorainak, csapattársainak, rajongóinak elvárásai is.

Bár az olimpiai ősszlogen szerint nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos, Miller szerint ez humbug, különösen ezekben a napokban, a téli olimpia idején.

Legfrissebb hírek

Egy lépésre a BL-től a meggyőző győzelmet arató Qarabag – azeri lapszemle

Bajnokok Ligája
23 perce

Monterreyi tenisztorna: Bondár a második fordulóba jutott párosban

Tenisz
44 perce

Szerdai sportműsor: Észak-Macedónia–Magyarország férfi kosárlabda-világbajnoki előselejtező

Minden más foci
7 órája

„Kétgólos hátrány azért még nem a világvége” – Varga Barnabás a Qarabag elleni továbbjutási esélyekről

Bajnokok Ligája
8 órája

Három gólt kapott a Rangers, a Crvena zvezda is hazai vereség után várja a BL-selejtező visszavágóját

Bajnokok Ligája
8 órája

Mbappé gólja döntött, Xabi Alonso győzelemmel debütált a La Ligában a Real Madrid élén

Spanyol labdarúgás
8 órája

A második félidőben jött a feketeleves – két góllal nyert a Qarabag az FTC ellen Budapesten

Bajnokok Ligája
8 órája

Bravúr! Fucsovics legyőzte a második kiemeltet Winston-Salemben

Tenisz
9 órája
Ezek is érdekelhetik