<u>Alpesi sí-vb: Kildow hatalmasat esett a lesiklóedzésen</u>

Vágólapra másolva!
2005.01.31. 16:39
Címkék
A fotóriporterek közé repült be Lindsey Kildow, az amerikaiak versenyzője (képünkön) az alpesi sí-világbajnokság női lesiklóversenyének edzésén, miután a Santa Caterina-i pálya felső szakaszán óriásit bukott. A 20 éves, tehetséges sportoló nem sérült meg komolyan, de az esés látványától bizony sokakban meghűlt a vér.

Az amerikai női sísport jelenlegi fő reménysége először a hátára esett, amikor elveszítette uralmát a lécei fölött, majd belecsapódott egy kupac hátizsákba, amelyet a fotósok halmoztak fel a pálya szélén. Kildow körülbelül tíz percig nem kelt el, az orvosok figyelték a reakcióit, végül azonban a saját lábán hagyta el a helyszínt. Az első jelentések szerint az ijedtségen kívül nem esett más baja.

A tréningen a legjobb időt az osztrák Michaela Dorfmeister érte el, a szuper-óriásműlesiklásban tegnap világbajnoki címet szerző svéd Anja Pärson ötödik lett.

A férfiak lesiklóedzésén, Bormióban szintén egy osztrák, Fritz Strobl volt a leggyorsabb, a svájci Bruno Kernen lett a második, míg az amerikai Bode Miller, a Super-G világbajnoka a harmadik helyen zárt.
Legfrissebb hírek

Ha a fej nem marad hideg… – Bobory Balázs jegyzete

Klub-vb
1 perce

NHL-támogatású játékvezetői tábor lesz Budapesten

Amerikai sportok
48 perce

Kézilabda: magyar győzelem a középdöntőben az U19-es leány Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Három év múlva kezdődik az olimpia Los Angelesben

Egyéb egyéni
1 órája

Udvardyék nyolc között Jászvásáron párosban

Tenisz
1 órája

NHL: október 7-én indul az új idény

Amerikai sportok
1 órája

Superliga: FK Csíkszereda–Dinamo Bucuresti

Minden más foci
2 órája

Róma, az örök szerelem – Claudio Ranieri-sorozat, 4. rész

Képes Sport
2 órája
Ezek is érdekelhetik