La Liga: a Sevilla vezetett, de a Villarreal búslakodhat inkább az iksz miatt

2022.09.18. 18:15
Izgalmas végjátékot hozott a villarreali hajrá (Fotó: AFP)
A Getafe 2–0-ra legyőzte idegenben az idény eddigi meglepetéscsapatát, az Osasunát, míg a Villarreal 1–1-es döntetlent játszott a Sevillával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

VILLARREAL–SEVILLA

Jól indult a mérkőzés a Sevilla számára, hiszen Óliver Torres góljával már a 8. percben előnybe került a Villarreal ellen (0–1).

Sok helyzetet nem hozott az első játékrész, a másodikban viszont felpörgött a hazai gárda, és az 51. percben Álex Baena kissé szerencsés találatával egyenlített a sárga mezes csapat (1–1).

A 81. percben úgy tűnt, tizenegyest végezhet el a Villarreal, de mivel les előzte meg a szabálytalanságot, a Sevilla jöhetett szabadrúgással.

Arnaut Danjuma a ráadásban „haalandozott” (bevetődve, talppal próbálta a hálóba juttatni a labdát), de nem járt sikerrel. Hiába nyomott a Villarreal, az eredmény már nem változott, így mindkét együttes másodszor ikszelt a bajnokságban.

OSASUNA–GETAFE

Az Osasuna öt fordulót követően négy győzelemmel állt a tabella élmezőnyében, de a Getafe elleni hazai bajnoki ezúttal nem zárult sikerrel. Ennek egyik fő oka, hogy a pamplonaiak legjobb gólszerzőjét, Chimy Ávilát a 43. percben kiállították – igaz, ekkor már egygólos hátrányban volt az Osasuna. A második félidő hajrájához közeledve aztán el is döntötte a meccset a Getafe, amely Luís Milla kiállítása miatt szintén megfogyatkozott, ám ekkorra már eldőlt a meccs.

LA LIGA
6. FORDULÓ

Villarreal–Sevilla 1–1 (Baena 51., ill. Ó. Torres 8.)
Később
Real Betis–Girona 2–1 (Iglesias 15., 71. – az elsőt 11-esből, ill. Arnau Martínez 7.)
Real Sociedad–Espanyol 2–1 (Sörloth 17., Brais Méndez 29., ill. Expósito 19.)

21.00: Atlético Madrid–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Korábban
Osasuna–Getafe 0–2 (J. Iglesias 30., Sosa 76.)
Kiállítva: Ávila (43.), ill. Milla (90+1.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Almería 1–0
(Maffeo 25.)
FC Barcelona–Elche 3–0 (Lewandowski 34., 48., Depay 41.)
Kiállítva: Verdú (Elche, 14.)

Athletic Bilbao–Rayo Vallecano 3–2 (Inaki Williams 14., Sancet 28., Nico Williams 33., ill. Ó. Trejo 5., Falcao 80.)
Valencia–Celta Vigo 3–0 (Castillejo 37., Marcos André 82., André Almeida 90+3.)
Kiállítva: Cervi (Celta, 60.)