Király-kupa: ötöt vágva jutott tovább az Atleti

Cs. B.Cs. B.
2022.01.06. 23:30
Hiába vezetett a Villarreal, a Gijón megfordította a meccset, így ott lesz a nyolcaddöntőben (Fotó: AFP)
A Sevilla 2–0-ra legyőzte a Zaragozát, az Atlético Madrid 5–0-ra kiütötte harmadosztályú ellenfelét, a Rayo Majadahondát, így mindkét csapat bejutott a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjébe. A Villarrealnak ez nem sikerült, mert 2–1-re kikapott a Sporting Gijóntól.

Már az első félidőben bebiztosította továbbjutását az Atlético Madrid. Először a 22 éves brazil csatár, a Herthától szerződtetett Matheus Cunha iratkozott fel a gólszerzők listájára. Az asszisztot Yannick Carrasco szolgáltatta, akinek ez volt a 200. tétmérkőzése a matracosok színeiben.

Az első gól szerzőjét aztánRenan Lodi és a Király-kupában a 20. találatát jegyző Luis Suárez követte – ez volt az Atlético Madrid első olyan tétmeccse a jelenlegi kiírásban, amelyen már az első félidőben három gólt rámolt be.

A második játékrészben Antoine Griezmann nagyszerű labdaátvételt követően volt eredményes. Rajta kívül a hajrában még Joao Félix is betalált, kialakítva az 5–0-s végeredményt.

Továbbra is három fronton – bajnokság, Király-kupa, Bajnokok Ligája – harcolhatnak a madridiak.

A csütörtöki játéknap első két meccsén az egyik élvonalbeli csapat, a Cádiz sikerrel vette a Fuenlabrada jelentette akadályt, 1–0-s győzelemmel bejutott a nyolcaddöntőbe, ugyanakkor az Osasuna elbukott a másodosztályú Girona ellen (1–0).

Nem tartalékolt a Sevilla trénere, Julen Lopetegui erős kezdőcsapatot küldött pályára, s együttese Jules Koundé, valamint Rafa Mir góljával 2–0-ra legyőzte a szebb napokat is látott Zaragozát.

Hiába vezetett a legutóbbi hat meccséből hatot megnyerő Villarreal, a másodosztályúSporting Gijón előbb egyenlített, majd a 88. percben megszerezte a győztes gólt, így bejutott a legjobb 16 közé.

Az Athletic Bilbao a 19 éves Nico Williams első félidőben elért duplájával legyőzte a Manchát. Williams a legutóbbi 28 tétmérkőzésén képtelen volt gólt szerezni a Bilbao színeiben.

Cartagena (II.)–Valencia 1–2
(Ortuno 75., ill. Soler 5., Cserisev 90+2.)
Eibar (II.)–Mallorca 1–2 (Blanco 45., ill. Gayá 69., Ángel 82.)
Leganés (II.)–Real Sociedad 2–3 (J. Munoz 60., 70., ill. Isak 8., Oyarzabal 43., 74. – a másodikat 11-