Sorozatban harmadik bajnokiját nyerte meg a Mallorca

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.27. 22:59
Cyle Larin (piros-feketében) bravúros gólt szerzett volt csapata ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Valladolid hazai környezetben 2–1-re kikapott a Mallorcától.

Jó iramot hozott a mérkőzés, és bár a kaput sokáig csak a Mallorca találta el, a nagyobb helyzetei a Valladolidnak voltak. Juanmi Latasa kísérlete például a kapufán csattant, Darwin Machís pedig nem sokkal lőtt a kapu fölé.

A második félidő elején a vendégek álltak közelebb a gólhoz, ami végül az 59. percben össze is jött: Dani Rodríguez remek indítása után Cyle Larin a levegőben levette a labdát, majd pattanás nélkül volt csapata kapujába lőtte. Igyekezett váltani a hazai együttes, és Raúl Moro nem is állt távol az egyenlítéstől, de Pablo Maffeo blokkolta a lövését. Azonban Lucas Rosa óriási hibája megpecsételte a Valladolid sorsát, aki eladta a saját tizenhatosánál a labdát, Valery pedig ziccerben a jobb alsóba lőtt.

A hajrában még Iván Sánchez szépen tekert 20 méterről a kapu jobb oldalába, de a Mallorca így is sorozatban a harmadik meccsén győzedelmeskedett. 1–2