La Liga: a Sevilla szerencsés hajrágóllal ikszelt Bilbaóban

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.09.29. 18:17
Julen Agirrezabala kiállítása után nem tudta megtartani előnyét a Bilbao a Sevilla ellen (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao sok helyzetet hozó mérkőzésen, a 81. perctől kapusa kiállítása miatt emberhátrányban játszva 1–1-es döntetlent ért el a Sevilla ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában.

Az előző idény után az új kiírásban is keresi önmagát a Sevilla, amelyre az új évadot remekül indító Athletic Bilbao vendégeként várt nehéz feladat.

A kiegyenlített, sok helyzetet és kapura lövést hozó első félidőben a baszkok voltak pontosabbak, s egy jobb oldali szabadrúgás után a beadás utáni lecsorgót Mikel Jauregizar bombázta a kapuba a 36. percben, megszerezve a vezetést Ernesto Valverde csapatának.

A második játékrészre felpörgött a Sevilla, s egy kapufáig is eljutott, ugyanakkor a vendéglátónak is bőven akadt lehetősége előnye növelésére.

A jó iramú mérkőzés végjátéka izgalmasan alakult, ugyanis a 81. percben a Bilbao kapusa egy, az ellenfél térfeléről hazaívelt labdát nem tudott átvenni, majd a róla kipattanót megszerezték a sevillaiak, de Julen Agirrezabala a 16-oson kívül buktatta ellenfelét, amely miatt jogosan piros lapot kapott.

Suso szabadrúgása még nem volt jó, de utána a Nico Williamset váltó cserekapusnak, Alex Padillának is nagyot kellett védenie, majd egy óriási Sevilla-helyzetnél is mentettek bravúrosan a hazai védők. A Bilbao azonban nem tudta kihúzni, s a 93. percben egy bal oldali Sevilla-beadás után egy Bilbao-védő a kapufára fejelte a labdát, ahonnan épp Alex Padillára pattant vissza, onnan pedig a kapuba, ezzel a szerencsés góllal pedig a Sevilla ponttal távozhat Bilbaóból. 1–1

SPANYOL LA LIGA
8. forduló
Athletic Bilbao–Sevilla 1–1 (Jauregizar 36., ill. Padilla 90+3. – öngól)
Kiállítva: Agirrezabala (82., Bilbao)

KORÁBBAN
Celta Vigo–Girona 1–1 (Aspas 81., ill. Y. Herrera 39.)

KÉSŐBB
18.30: Real Betis–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Valladolid–Mallorca 1–2 (I. Sánchez 90+4., ill. Larin 59., Valery 83.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Barcelona 4–2 (Budimir 18., 72. – a másodikat 11-esből, Zaragoza 28., Bretones 85., ill. P. Víctor 53., Yamal 90.)
Rayo Vallecano–Leganés 1–1 (Camello 8., ill. J. Cruz 55.)
Real Sociedad–Valencia 3–0 (Kubo 8., Óskarsson 80., 90+3.)
Getafe–Alavés 2–0 (Arambarri 42., Milla 57.)