Későn ébredt a Sevilla, elszenvedte első idegenbeli vereségét

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.20. 23:03
Carlos Vicente (7) szerezte az Alavés első gólját (Fotó: Getty Images)
Az Alavés hazai pályán 2–1-re megverte a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának pénteki játéknapján.

Az Alavés bő negyedóra elteltével megszerezte a vezetést Carlos Vicente góljával, amihez a volt RB Leipzig-kapus, Örjan Nyland hibája is kellett, mivel bevédte a lövést a rövidnél. Néhány perccel később Stoichkov (aki spanyol, és becenevét az aranylabdás Hriszto Sztoicskovról kapta) is betalált, de les előzte meg a helyzetet, így nem került nagyobb hátrányba a Sevilla, amely rendkívül gyengén játszott az első félidőben.

A szünet után viszont ismét érvényes gólt szereztek a hazaiak, Stoichkov fejese lejött a lécről, és a jó helyen álló Carlos Martínról bepattant a kapuba a labda. Az andalúz csapatnak a találat előtt jobb percei voltak, azt követően viszont ismét a gyengébbik arcát mutatta. A hajrához közeledve viszont a semmiből összejött a szépítés, Dodi Lukebakio remekül lőtt a jobb felső sarokba, azonban későn ébredt a Sevilla, így – két döntetlen után – elszenvedte az első idegenbeli vereségét az idényben. 2–1