Szerencsés góllal a Valladolid nyerte meg az újoncok csatáját

2024.08.19. 21:04
Győzelemmel rajtolt a Real Valladolid (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) hétfői játéknapján a Real Valladolid 1–0-ra legyőzte az Espanyolt.

A két újonc, a Real Valladolid és az Espanyol az első fordulóban egymás ellen mérkőzött meg. Az előző idényben a másodosztályban egyszer a barcelonai csapat nyert egy döntetlen mellett.

A hétfő esti mérkőzésen a hazaiak az első, kaput eltaláló lövésükből gólt szereztek a 23. percben. Raúl Moro kapott labdát a bal szélen, befelé cselezett, majd lőtt a hosszú sarkot célozva. A labda megpattant egy védőn, majd a jobb alsóban kötött ki. 1–0

Az első félidő hosszabbításában megduplázhatta volna előnyét a Valladolid, de Amath Ndiaye fejesét követően a labda a lécen csattant. A második játékrész elején is a vendégkapu előtt adódott izgalom, Carlos Romero kezét érintette a labda, a játékvezető viszont nem ítélt tizenegyest. A Real Valladolid 1–0-ra nyert, a mérkőzést a helyszínen nézte meg a klub tulajdonosa, a brazil Ronaldo.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Real Valladolid–Espanyol 1–0 (Raúl Moro 23.)
KÉSŐBB
Villarreal–Atlético Madrid 2–2 (Danjuma 18., Koke 37. – öngól, ill. M. Llorente 20., Sörloth 45+5.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Real Madrid 1–1 (Muriqi 53., ill. Rodrygo 13.)
Kiállítva: Mendy (90+7. – Real Madrid)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 1–2 (Zubimendi 90+8., ill. De Frutos 67., Camello 84.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Valencia–FC Barcelona 1–2 (Duro 44., ill. Lewandowski 45+5., 49. – a másodikat 11-esből)
Osasuna–Leganés 1–1 (J. Soriano 79. – öngól, ill. J. Cruz 22.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Alavés 2–1 (Swedberg 67., Iago Aspas 84., ill. Kike García 17.)
Las Palmas–Sevilla 2–2 (Nianzou 42. – öngól, Sandro Ramírez 71., ill. Álex Suárez 25. – öngól, J. Sánchez 61.)