La Liga: megvan a Celta Vigo új vezetőedzője

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
Vágólapra másolva!
2020.11.12. 14:31
null
Eduardo Coudet veszi át a Celta Vigo irányítását (Fotó: AFP)
Eduardo Coudet lett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Celta Vigo új vezetőedzője.

 

A 46 éves argentin tréner a brazil bajnokságban éllovas Internacionalt irányította, de a Coritiba ellen 2–2-re végződött hazai mérkőzést követően vasárnap benyújtotta lemondását. Eduardo Coudet azzal indokolta a döntését, hogy elfogadta az egyik európai klubcsapat ajánlatát.

Coudet játékoskarrierjének egyetlen európai klubja a Celta Vigo volt, amelyben 18 évvel ezelőtt rövid ideig szerepelt. Edzőként Argentína és Brazília mellett dolgozott már Mexikóban is. Mostani spanyolországi megbízatása a következő idény végéig szól.

A Celta Vigo vezetőedzői posztjáról hétfőn menesztették Óscar Garcíát. A 47 éves spanyol edző – játékosként többek között az FC Barcelona, a Valencia és az Espanyol labdarúgója – egy évvel ezelőtt vette át a galiciai együttes irányítását, amellyel kiharcolta a bennmaradást. A most zajló idényben a csapat hét ponttal a 17. helyen áll a tabellán.

Legfrissebb hírek

Ismét megműtik Ter Stegent, nem hagyja el a Barcelonát – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.24. 18:49

Marcus Rashford az FC Barcelonában folytatja – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.23. 18:57

Marcus Rashford egy lépésre attól, hogy a Barcelona játékosa legyen

Spanyol labdarúgás
2025.07.19. 16:17

Barcelona: nagyon fogy Yamal új meze

Spanyol labdarúgás
2025.07.19. 13:45

Lamine Yamal hosszabbított a Barcelonával – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.07.16. 20:18

Búcsúünnepséget szervez legendájának a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.07.16. 12:30

Bellinghamet szerdán megműtik, októberig nem számíthat rá a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.07.15. 18:44

Valverde volt a világ „legfoglalkoztatottabb” játékosa a múlt évadban

Spanyol labdarúgás
2025.07.14. 16:34
Ezek is érdekelhetik