Barcelona: Vidallal olyan történt, ami eddig csak Leverkusenben

B. L.B. L.
Vágólapra másolva!
2020.07.17. 18:43
null
Arturo Vidal legutóbb a Leverkusen játékosaként nem lett aranyérmes a bajnoki idény végén (Fotó: AFP)
Az FC Barcelonát erősítő Arturo Vidallal olyan történt, ami 2011 nyara óta egyszer sem: a bajnoki idény végén nem lett aranyérmes az együttesével!

 

Vidal 2007-ben háromszoros bajnokként hagyta el a Colo Colót a Bayer Leverkusen kedvéért, itt megszakadt az aranysorozat, négy évvel később a Juventus csapott le játékjogára – potom 12.5 millió euróért.

Itt visszatért az aranyérmek ösvényére a csupaszív középpályás, a 2011–2012-es idényben rögvest bajnok lett a torinóiakkal, majd sorozatban még háromszor ülhetett fel csapatával a Serie A trónjára.

Ezt követően 2015 nyarán csaknem 40 millióért a Bayern Münchenhez szerződött, itt egymás után háromszor lett aranyérmes. 2018-ban 18 millióért az FCBarcelonához igazolt, ahol szintén egyből bajnoki címet ünnepelhetett.

Ez a mesés széria viszont most a Real Madrid miatt véget ért, Vidal kilenc év után marad le újra az elsőségről.

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: Mbappé vagy Yamal? Alonso vagy Flick? Régi fényében csillogva jön az el Clásico

Spanyol labdarúgás
5 órája

„Nem kell félnem az ellenféltől” – a 17 éves Lennart Karl történelmet írt a Bayernben

Bajnokok Ligája
12 órája

A Bayern megint kitömött egy ellenfelet, és avatott egy ifjú BL-gólrekordert is

Bajnokok Ligája
23 órája

Továbbra is hatalmas tartozások terhelik az FC Barcelonát

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 11:55

Enrique Guardiolát előzte, Haaland Cristiano Ronaldo nyomdokaiban a BL történetének leggólgazdagabb játéknapján

Bajnokok Ligája
Tegnap, 11:24

Marco Rossi: A jó eredményekkel az elvárások is nőttek

Magyar válogatott
Tegnap, 10:14

Luis Enrique: Négy vagy öt csapat van a mi szintünkön a BL-ben, nem lesz könnyű a címvédés

Bajnokok Ligája
Tegnap, 7:52

Egy szoros mérkőzésre indult, de kettő hétig maradt a PSG Leverkusenben

Bajnokok Ligája
2025.10.21. 23:03
Ezek is érdekelhetik