Spanyol Király-kupa: háromgólos hátrányból jutott tovább az Atlético

2010.01.15. 00:01
Hatalmas mérkőzésen vívta ki a továbbjutást a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében az Atlético Madrid, amely az első mérkőzésen 3–0-s vereséget szenvedett a Recreativo Huelva otthonában.
Simao Sabrosát ünneplik a társak (Fotó: Reuters)

A fővárosiak már az első félidőben ledolgozták a hátrányukat, majd Sergio Agüero második góljával a 62. percben már továbbjutásra álltak, ám nem sokkal ezután a Huelva szépített, az Atlético pedig emberhátrányba került Paulo Assuncao kiállítása miatt.

A végén mégis a madridiak örülhettek, mivel Simao Sabrosa a 84. percben is beköszönt (a mérkőzés első gólját is a portugál szerezte), így 5–4-es összesítéssel az Atlético jutott a nyolc közé.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Atlético Madrid–Recreativo Huelva 5–1 (Simao Sabrosa 21., 84., Agüero 24., 62., Ujfalusi 39., ill. Carmona 71.)
Továbbjutott: az Atlético, 5–4-es összesítéssel