Jól debütált Abel Resino, vége az Atlético rossz sorozatának

2009.02.08. 19:16
A spanyol bajnokság 22. fordulójában megszakadt az Atlético Madrid rossz sorozata, miután idegenben 3–0-ra legyőzte a Recreativo Huelvát. Az argentin Sergio Agüero és az uruguayi Diego Forlán góljainak köszönhetően a fővárosiak öt meccs óta tartó bajnoki nyeretlenségüket szakították meg. A Villarreal hazai pályán nyert a Numancia ellen, míg a Deportivo képtelen volt felülmúlni a kieső helyen álló Mallorcát.
Imago
Imago

A mérkőzés előtt kevesen fogadtak volna ilyen különbségű Atlético-sikerre, hiszen a madridi csapat öt mérkőzés óta nem nyert a bajnokságban, miközben a házigazda Recreativo öt meccs óta nem talált legyőzőre. Az Atléticó helyzetét tovább nehezítette, hogy a héten edzőváltásra került sor a klubnál, Javier Aguirrét Abel Resino váltotta a kispadon.

A meccs képét elnézve azonban kétség sem fért az Atlético diadalához, Agüero már a 3. percben vezetéshez juttatta csapatát: Florent Sinama-Pongolle cselezte ki védőjét a jobb oldalon, majd középre adását a berobbanó argentin fejelte a hálóba.

A 18. percben egyenlíthetett volna a Recre: Adrián Colunga egy félpályás ívelést tett kapásból kapura a kifutó Leo Franco felett, a labda azonban centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 21. percben az Atlético még elszórakozott egy helyzetet, a 28. percben azonban egy remek kontra végén újra betaláltak a vendégek. Agüero ezúttal az előkészítő szerepét vállalta magára, jó ütemben tálalt Forlán elé, aki a kapus mellett a hálóba passzolt.

Forlán a 35. percben megszerezte csapata harmadik gólját is – ez volt az uruguayi támadó 14. találata ebben a bajnokságban. A mérkőzés állása a továbbiakban nem változott, a madridi együttes pedig győzelmével a tabella hatodik helyére jött fel, azaz jól sikerült az újdonsült edző, Abel Resino bemutatkozása.

A Villarreal hazai pályán fogadta a 17. helyen álló Numanciát. Az első félidőben még döntetlenre álltak a csapatok, a másodikban viszont Rossi második gólja a győzelmet jelentette a Villarrealnak.

A Deportivo La Coruna nem bírt a forduló előtt még kieső helyen tanyázó Mallorcával, a Depor csak a 78. percben szerzett góljával mentett pontot. A mérkőzés 1–1-re végződött.

PRIMERA DIVISIÓN

22. FORDULÓ
Getafe–Espanyol 1–1 (Soldado 26., ill. I. Alonso 7.)
Recreativo Huelva–Atlético Madrid 0–3 (Agüero 3., Forlán 27., 34.)
Málaga–Almería 3–2 (Luque 48., Ballesta 64., 75., ill. Uche 26., Negredo 45.)
Mallorca–Deportivo La Coruna 1–1 (Aduriz 56. ill. Verdú 77. – 11-esből)
Valladolid–Athletic Bilbao 2–1 (Victor 38., 59. – az elsőt 11-esből, ill. Orbaiz 64. – 11-esből)
Villarreal–Numancia 2–1 (Rossi 15., 68., ill. Aranda 39.)