Rafael van der Vaart 13 millió euróért átigazol a Real Madridhoz

Vágólapra másolva!
2008.08.04. 13:24
Címkék
A Hamburger SV és a Real Madrid megegyezett Rafael van der Vaart átigazolásáról, így a holland válogatott középpályás a spanyol csapatban folytatja pályafutását. A hírt a játékos ismerte el, a hivatalos bejelentésre kedd estig kell várni.

Rafael van der Vaart 13 millió euróért csapatot vált. A holland középpályás a Hamburger SV együtteséből a Real Madridhoz igazol.

Van der Vaart a saját honlapján közölte, hogy a két klub mindenben megegyezett egymással, a hivatalos bemutatásra azonban még várni kell.

„Mindig is a Real Madridban szerettem volna játszani, mert igen erősen kötődöm Spanyolországhoz” – nyilatkozta a Van der Vaart, akinek édesanyja spanyol származású.

„Azzal, hogy a Real Madridban futballozhatok, gyerekkori álmom válik valóra” – tette hozzá a holland labdarúgó, aki elmondta: a két klub képviselői vasárnap este egyeztek meg a pontos vételárról.

Az összeg 13 millió euró, de a Real Madrid jó szereplésétől függően akár még tovább kétmillió euró vándorolhat a német együttes kasszájába.

Ruud van Nistelrooy, Arjen Robben, Royston Drenthe és az éppen vasárnap megsérülő Wesley Sneijder mellett Van der Vaart az ötödik holland játékos lesz a Real Madrid első csapatának keretében.
Legfrissebb hírek

Kifizetődött a Toman testvérek munkája – veretlenül jutott vissza az A-divízióba a magyar csapat

Kosárlabda
6 perce

Gyulai Miklós Duplantis világcsúcsáról: „Kicsit felnéztem az égre, hogy jó lenne, ha most jönne valami segítség...”

Atlétika
31 perce

„Megküzdünk egymással, mint Rocky és Apollo”

Birkózás
32 perce

Világjátékok: Szolnoki Olivér aranyérmes biliárdban

Egyéb egyéni
48 perce

Még sosem volt ekkora az FTC-re váró Qarabag költségvetése

Bajnokok Ligája
59 perce

Hetvenöt éves lett Tomann Rozália

Kézilabda
1 órája

Marquinhos: Veszélyes, ha magadra húzod a PSG-t

Bajnokok Ligája
1 órája

Budapest az atlétika egyik új fővárosa lehet

Atlétika
2 órája
Ezek is érdekelhetik