David Villa nagyszerű teljesítményével és két góljával győzött a Valencia

2008.05.18. 20:30
A spanyol bajnokság utolsó, 38. fordulójában a Valencia David Villa nagyszerű játékának köszönhetően hazai pályán legyőzte az Atletico Madridot. A hazaiak 3–1-re verték fővárosi ellenfelüket, ezzel szépen zárták le az amúgy pocsékul sikerült idei szezont.
Silva (elől) és a valenciaiak ma frissebbek voltak, és legtöbbször megelőzték a riválist
Fotó: Reuters

A Valencia számára a tisztességes szezonzárás volt a cél az utolsó meccsen, és a közönség kiszolgálása. A hazaiaknak - a kupagyőzelem ellenére - nem sikerült túl jól az idény, hiszen a mérkőzés előtt mindössze a 12. helyen álttak - ami a Mestalla közönsége számára nagy csalódás.

Az ellenfél azonban nem a könnyű kategóriát képviselte, hiszen az Atletico ebben a szezonban kiharcolta a Bajnokok Ligája selejtezőjében való indulás lehetőségét.

A Valenciát a tét nélküliség ellenére nem érheti vád. A hazaiak már az első tíz percben is domináltak, és a 11. percben meg is szerezték a vezetést. David Villa csinált helyet magának a jobb oldalon, beadott, az Atletico görög védője, Giurkasz Szeitaridisz pedig közelről a saját kapujába helyezett 1–0)...

A Valencia tovább nyomott, többször is túljutottak már a védelmen, a helyzeteket azonban Joaquin vezetésével elhibázták. A túloldalon - ki más? - Diego Forlán veszélyeztetett először, a 28. percben az oldalhálót találta el.

A 40. percben újra góllá érett a hazai fölény. Az egyébként jól védő Christian Abbiati csak ütni tudott egy labdát, Villa pedig ismét villant: a gólvágó fordulásból bombázott a kapuba (2–0).

A második félidő elején Forlán két óriási csel után Canizares-szel állt már szemben, ám lövése után a háló ismételten csak oldalról rezdült. A Madrid helyzetekig eljutott - az 55. percben kapufáig jutottak -, ám hibáztak, a Valencia pedig büntetett.

Villa törhetett ki ziccerben, ő pedig nem tudott hibázni, Abbiati mellett a kapuba lőtte a labdát: 3–0.

Agüero negyedórával a vége előtt szépített, de a fővárosiakban a mai napon nem volt több, így 3–1-re győzött a Valencia.

Az egy időben befejeződő Getafe-Betis meccsen a felek nem bírtak egymással. A hazaiak szereztek vezetést, majd Cortes révén kihagytak egy büntetőt, ami megbosszulta magát, mert a Betis végül egyenlített.

SPANYOL BAJNOKSÁG, 38. FORDULÓ

EREDMÉNYEK
Getafe-Real Betis 1–1 (Moral 4., ill. Nano 69.)
Valencia-Atletico Madrid 3–1 (Szeitaridisz 11. - öngól, Villa 40., 55., ill. Agüero 75.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Real Murcia–Barcelona 3–5 (Ochoa 16., Iván Alonso 81. - 11-esből, Abel 85., ill. Eto’o 22., Henry 25., Giovani 32., 52., 66.)